Jsme připraveni zorganizovat závod v náhradním termínu, tvrdí Bahrajnci

Bahrajnští pořadatelé požádali Mezinárodní automobilovou federaci o náhradní datum pro svoji letošní Grand Prix, která se původně měla uskutečnit v březnu.
Jsme připraveni zorganizovat závod v náhradním termínu, tvrdí Bahrajnci

V pátek zasedne Světová rada motorsportu FIA, která bude rozhodovat o osudu letošní GP Bahrajnu. Bahrajncům dala čas právě do svého červnového jednání, aby oznámili, jestli jsou schopní závod uspořádat ještě letos.

"Domníváme se, že se k nám závod může vrátit," řekl bahrajnský korunní princ Salman bin Hamad Al Khalifa pro AP. "V Bahrajnu se situace ohromně uklidnila. Život je zpět v normálu. Závod můžeme uspořádat kdykoliv."

Podle Al Khalify by Grand Prix pomohla Bahrajnu překonat těžké časy, které nastaly na začátku roku s občanskými protesty. "S formulí 1 se Bahrajn vždy ukazoval světu nejen jako sportovní dějiště, ale také jako společnost a komunita. Formule 1 dokáže vrátit radost do naší země."

Organizace Humans Rights Watch sice vyzvala Bernieho Ecclestona, aby závod letos v Bahrajnu nepořádal, protože v zemi dochází k potlačování lidských práv, ale šéf formule 1 se chce politice vyhnout a na podobné výzvy nereaguje. Řekl, že pokud Bahrajnská vláda bude připravena, formule 1 se na Šakir letos vrátí.

Problém je ale najít pro odložený závod místo v kalendáři. Ecclestone ho chce na konci října, jenomže to by znamenalo přesunutí Indie a prodloužení sezóny až do prosince, což se nelíbí týmům, protože by přetěžovaly své zaměstnance. Verdikt padne v pátek během zasedání Světové rady.

Další článek: Úniková zóna v místě Pérezovy nehody v Monaku bude větší

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00