Jsme připraveni bojovat s Red Bullem, nic dalšího nepotřebujeme, hlásí Button

Jenson Button neskrývá spokojenost se zimními testy. McLaren je v lepší formě než před rokem a měl by dokázat bojovat s Red Bullem hned od prvního závodu.
Jsme připraveni bojovat s Red Bullem, nic dalšího nepotřebujeme, hlásí Button

"Jsem velmi spokojený se směrem, kterým jsme se s novým vozem vydali, a s kompletem, který máme," uvedl Button pro Guardian. "Další díly nepotřebujeme. Na autě už máme vše. Jsem mnohem spokojenější než loni. Nepobíháme tu a nedrbeme se na hlavách s otázkou, co jsme udělali špatně."

"Loni jsme měli problémy s výfuky. Také jsme měli ten problém, že jsme nebyli rychlí, dokonce i když výfuky fungovaly. Možná jsme to udrželi v tajnosti, ale moc rychlí jsme nebyli."

Letošní předsezónní testy ale byly jiné. "Co se týče spolehlivosti, měli jsme dobrou zimu, většinu času kromě soboty (v Barceloně)," hodnotil. "A cítím, že s vozem dosahujeme pokroku. Na vyvážení vozu mi nic nevadí. Dobře reaguje na změny, což je u auta opravdu důležité."

A jak vidí Button konkurenci? "Je skvělé, že na auto nasadili velké úpravy, protože to odtáhlo pozornost od našeho vozu," řekl o Red Bullu. "Zdá se, že mají jiné řešení zadní části vozu, než měli předtím. Ale nové díly samy o sobě neznamenají, že hodně zrychlíte. Budou rychlí, ale nevíme, jak moc."

K maranellským rivalům dodal: "Jsem si jistý, že si Ferrari najde cestu ven z těžké situace, pokud v těžké situaci jsou. Opravdu nevím, jak na tom jsou rychlostně. Na začátku roku všichni zkoušíme novinky. Někomu z nás to vyjde a jsem si jistý, že ostatní budou následovat. Oni evidentně mají potíže, ale jsem si jistý, že to doženou. Mají zdroje, zkušenosti a v roce 2012 opravdu chtějí a potřebují dobrou sezónu."

Button má rád výzvy od Ferrari, ale měřítkem pro úvod sezóny podle něj zůstává tým obhájců titulů. "Sebastian Vettel je favorit, protože je dvojnásobným mistrem světa. Ale myslím si, že startovní pole teď bude mnohem sevřenější. Red Bull nebude mít výhodu, jako měl na začátku loňské sezóny," uzavřel pilot McLarenu.

Další článek: Ferrari: V testech jsme si cíle nesplnili, ale sezóna ještě nezačala

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00