Jsme pomalejší než GP2, říká Kobajaši

Kamuj Kobajaši si myslí, že v současnosti by byl na závodních okruzích rychlejší v monopostu GP2 než ve voze F1. Srovnání platí pro Caterham.
Jsme pomalejší než GP2, říká Kobajaši

Malajsijská stáj používá motor od Renaultu, a ten doposud působil hlavně problémy, což znemožnilo týmům pracovat na výkonnosti.

"Nejsme tu v závodních podmínkách, ale kdybychom byli, myslím, že bych si měl vzít auto GP2," cituje reakci Kobajašiho po posledních testech Autosport. "Časy na kolo jsou pořád rychlejší v GP2."

"Musíme pracovat, ale kdybychom teď museli závodit, myslím, že by to nebyla formule 1. Když se podíváte na čas na kolo, měl bych si dělat starosti. Nemůžu být spokojený, ale musím přemýšlet o tom, co dokážeme."

"Čas je velmi omezený a my musíme myslet na spolehlivost, ale také na výkonnost. Musíme se snažit co nejvíc."

Spolehlivost by sice mohla zajistit Caterhamu dobré výsledky v případě, že by týmy před ním měly problémy, ale Kobajaši chce raději svádět přímé souboje.

"Chci, abychom měli větší potenciál a doháněli. Hlavně kvůli tomu jsem tady. Nemyslím jen na dokončování závodů, samozřejmě také potřebuji výkonnost."

"Letos má tým největší šanci. Je tu hodně šancí a možností, ale teď trochu ztrácíme, co se vývoje ve srovnání s ostatními týmy týče."

Další článek: Nezpůsobili jsme jedinou červenou vlajku, chlubí se Williams

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10