Jsme na tom dobře, musíme ale dále tvrdě pracovat, říká Pat Fry

Počáteční problémy se spolehlivostí, které trápily Ferrari v minulých týdnech, se zřejmě podařilo vyřešit. Teď je na čase vůz ještě zrychlit.
Jsme na tom dobře, musíme ale dále tvrdě pracovat, říká Pat Fry

Ve čtvrtek a v pátek překonali Massa i Alonso hranici sta kol. Včera se Španěl soustředil na dlouhé jízdy a na konci dne mu patřil čtvrtý nejrychlejší čas. Na prvního Romaina Grosjeana, který měl podobný program, ale ztratil více než osm desetin vteřiny. Technický šéf Ferrari nicméně věří, že italská stáj se před začátkem sezony nachází v dobrém rozpoložení, byť F2012 čeká do prvního závodu další vývoj. První větší balík úprav by měl přijít během posledních dvou dnů barcelonských testů.        

"Předpokládám, že jsme v rozumné formě. Myslím si ale, že stále máme před sebou spoustu práce. Musíme prostě pokračovat dál," řekl Autosportu Pat Fry. "Přibudou nové díly a my musíme přesně přebrat to, co máme, a porozumět, jak se vypořádat s vyvážením vozu. Do neděle tu budou další čtyři (nové) díly," upřesnil.

Pat Fry nicméně přiznává, že inženýři Ferrari si nadále lámou hlavy s tím, proč jejich monopost trpí častými výkonnostními výkyvy. Na tuto oblast se nyní zaměřují. "Včera tu byly chvíle, kdy bylo auto dobré, ale pak se náhle změnilo. A tomu se snažíme porozumět."

V předcházejících barcelonských testech používalo Ferrari jiný výfukový systém, než se kterým jezdí tento týden. Aktuální řešení je daleko méně agresivní. Italové ale mají v plánu se k němu v budoucnu znovu vrátit.   

"Vypadalo slibně (předchozí řešení), ale po testu, který jsme tu udělali minulý víkend, bylo zřejmé, že je na něm potřeba udělat ještě další vývoj, než s ním budeme závodit. Budeme na tom nadále pracovat a podíváme se na to později," dodal technický šéf Ferrari.

Další článek: Třetí den posledních testů v Barceloně

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10