Jsme krok od okruhu z Top Gearu, zlobí se Kvjat

Daniil Kvjat není spokojen s obrubníky v současné formuli 1. Podle něj by mělo nedodržení limitů jezdce potrestat.
Jsme krok od okruhu z Top Gearu, zlobí se Kvjat

„Obrubníky jsou vtip,“ řekl Kvjat. „Je to absolutní hovadina. Už chybí jen další krok – to, co mají v Top Gearu pro jízdu na čas. Mají parkoviště a nakreslí tam čáry a jezdí. To je další krok. Tenhle obrubník neudělá nic s přilnavostí.“

FIA zavedla v Maďarsku novinku. Limity tratě hlídají ve dvou zatáčkách senzory.

„Teď musíme věřit nějakým novým senzorům. Nechápu to, stačí tam dát trávu.“

Kvjat by situaci řešil trávou nebo štěrkem, který jezdce zpomalí. Jezdci prý hledají limity a nějaká čára nic neznamená.

Klepněte pro větší obrázek

Stará škola

Kvjatovi se líbí stará škola. „Pokud se v Zandvoortu dostanete dvěma koly mimo trať, ztratíte jeden den, protože skončíte ve zdi. Teď ztratíte čas naměřený v jednom kole, protože je tu nějaký senzor, který řekne, že jste byl široký.“

„Děláme hodně pro bezpečnost, ale některé věci z minulosti, ze starého stylu, by měly být zachovány. Nemůžete na trať jen namalovat čáry.“

Podle Kvjata jezdec ani neví, že limity nedodržel. Možná by se prý jezdci mohlo rozsvítit nějaké světlo, že limity překročil.

Kvjat si myslí, že by jezdci měli mít možnost jezdit, jak chtějí, nebo by měly být na okruzích obrubníky, které jezdcům znemožní se dostat všemi čtyřmi koly mimo trať.

Nulová tolerance

FIA už prohlásila, že nový elektronický systém funguje. Ve čtvrté zatáčce fungoval, v jedenácté potřebuje drobné úpravy. FIA varovala, že bude v kvalifikaci mazat časy, pokud ji systém upozorní, že jezdec nedodržel limity tratě.

Foto: Getty Images / Peter Fox, Charles Coates

Další článek: Budeme nekompromisní i v závodě, říká FIA o limitech tratě

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10