Jsme jediný špičkový tým, který nemá týmovou jedničku, říká Marko

Vzájemné kolizi jezdců Red Bullu předcházela výměna pozic v boxech, kterou Ricciardo a ani nikdo na boxové zdi nerozuměl.
Jsme jediný špičkový tým, který nemá týmovou jedničku, říká Marko

Ve formuli 1 se častokrát mění pozice prostřednictvím tzv. undercutu. Jezdec zajede do boxů a vyjede na nových nebo čerstvějších pneumatikách a je rychlejší než jeho soupeř, který byl ještě před chvíli před ním. Když pak soupeř zajede také do boxů, vrátí se na trať za jezdcem, který stavěl o kolo dříve. 

Verstappen provedl v Baku méně častý overcut, což je přesný opak. Na trati zůstal déle, zajel ale rychlejší časy než Ricciardo. Proč? Australanovi chvíli trvalo, než dokázal své pneumatiky zahřát.

Ještě dopoledne jsme jim říkali, aby nebourali, smutní Horner

Ještě dopoledne jsme jim říkali, aby nebourali, smutní Horner

„Touto změnou se emoce opět zvedly,“ řekl Marko pro motorprofis.at. „Ricciardo nechápal, jak k tomu došlo, nikdo to nechápal. Teoreticky měl být 1,5 sekundy vpředu (po své zastávce, pozn.).“ 

„To je typický Verstappen. Když vidí, že o něco jde, zajíždí znovu časy, které se zdají být nemožné. Když dostal povel, zajel v rozhodujícím prostředním sektoru stejně rychlý čas jako ve svém nejlepším kole,“ díví se Marko.

Verstappen si podle Marka o dvě kola dříve stěžoval, že jeho pneumatiky jsou „pryč“. Ricciardo pak musel znovu zaútočit, a víme, jak to dopadlo.

Jezdci se za kolizi museli omluvit, ale týmovou režii Red Bull zavádět nechce. „Ze špičkových týmů jsme myslím jediní, kteří nechají jezdce závodit a kde nikdo nemá status jedničky.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (52) Další článek: Pro Red Bull by závod ve Španělsku mohl být rozhodující
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10