Jsme jako piloti dopravních letadel, stěžuje si Alonso

Fernando Alonso přirovnal současnou formuli 1 k pilotování dopravního letadla.
Jsme jako piloti dopravních letadel, stěžuje si Alonso

„Musíte všechno kontrolovat nejlepším a nejefektivnějším způsobem. V tom je vaše výzva,“ říká Alonso pro Autosport. „Je to asi jako v případě pilota dopravního letadla. Prostě musíte kontrolovat, zda vše funguje dobře. Je to nyní těžké jít na limit, protože když budete tlačit na limit, tak se něco přepne do méně efektivního módu a doplatíte na to v čase na kolo. Musíte se postarat, aby vše šlo na sto procent.“

Alonso by prý asi souhlasil s hodnocením současné F1, které nedávno pronesl Carlos Sainz. Podle něj je F1 náročná psychicky a ne fyzicky:

Sainz jr.: Po mentální stránce je F1 hrozná

Sainz jr.: Po mentální stránce je F1 hrozná

„Probíhá spousta komunikace s týmem, děláme hodně změn na volantu, aby vše fungovalo efektivně. Dokonce i v čase na kolo. Pokud ztratíte půl sekundy v pěti kolech, protože jste nejeli na limitu, tak to není špatné. Vaše pneumatiky zůstanou v dobrém stavu a pak získáte sekundu na kolo. Tento styl jízdy je trochu divný.“

Na otázku, zda je to frustrující, odpověděl dvojnásobný mistr světa: „Ano, hodně.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel potvrdil, že Ferrari nasadí v Kanadě vylepšený motor

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.