Jsme blízko Ferrari, říká Horner

Red Bull podle Christiana Hornera prožil pozitivní víkend. Šéf týmu také chválí oba jezdce.
Jsme blízko Ferrari, říká Horner

Podle Hornera má Mercedes náskok, ale pokud jde o Ferrari, je Red Bull hodně blízko.

„Obě naše auta porazila jednoho z nich a Sebastian Vettel nebyl na trati tak daleko,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

„Byl to pro nás skutečně pozitivní víkend, získali jsme jen o bod méně než Ferrari, což jsme před víkendem nečekali.“ Red Bull si z Číny odvezl 27 bodů, Ferrari 28.

Ricciardo mohl skončit druhý

Ricciardo si po zaváhání Ferrari a technických problémech Hamiltona vyjel v sobotní kvalifikaci druhé místo. Na startu předběhl Rosberga. Jak dlouho by se před ním udržel, se už nedozvíme, potkal ho totiž defekt.

„Jel na čistém vzduchu a vypadá to, že najel na nějaké úlomky, které prořízly pneumatiku,“ vysvětluje Horner.

Po výměně pneumatik a vyjetí safety caru začal Ricciardo z 18. místa. „Musel přejít přes Räikkönena, Hamiltona a další… bylo to fantastické. Skončil by na druhém místě (nebýt defektu). Nemyslím si, že by mohl bojovat o vítězství, ale byl pohodlně druhým nejrychlejším vozem.“

„Štafetový kolík pak převzal Kvjat a jel s ním od tohoto bodu fantasticky, odjel pořádný závod.“  

Podle Hornera to bylo mezi Vettelem a Kvjatem na stejné sadě vyrovnané. Němec pak ale přezul na zbylou měkkou sadu, Kvjat na střední.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Kaskadér přeskočil formuli

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10