Jsem víc sám sebou, rozvážnější a vyrovnanější, říká Hamilton

Lewis Hamilton je přesvědčený, že se po loňských nezdarech dal znovu dohromady. Myslí si, že v lepší formě, než je letos, nikdy nebyl.
Jsem víc sám sebou, rozvážnější a vyrovnanější, říká Hamilton

V loňském roce doprovázely Hamiltona výkyvy ve výkonnosti a on sám svoji sezónu označil za katastrofální. Letos se mu na tratích daří lépe, navíc se dokáže i lépe ovládat ve vztahu k ostatním.

Například když mu v Barceloně tým nedal v kvalifikaci dost paliva, což ho v konečném důsledku poslalo na konec roštu, bral to s nadhledem. "Vrátil jsem se do garáže, rukou objal toho kluka a řekl: ´Já dělám chyby, všichni děláme chyby,´" popisoval pro Sport 360.

Další kontrast nabídla kolize s Pastorem Maldonadem ve Valencii. Zatímco loni v Monaku Venezuelanovi za kontakt vynadal, i když byl podle stewardů sám vinen, letos se komentáře víceméně zdržel, i když podle stewardů chyboval Maldonado.

"Letos jsem víc sám sebou, rozvážnější a vyrovnanější," komentoval. "Je frustrující, když kvůli něčemu hloupému nezískáte výsledek, který jste chtěli, ale tak to je, stalo se a jdete dál."

Loňské chyby Hamilton z velké části připisoval problémům v osobním životě. Ten si urovnal, proto je letos vyrovnanější. "Jsem jako dřív," uvedl. "Každý rok dospíváte a učíte se. Já toho teď určitě vím víc o životě a závodění."

"Myslím, že když vás tíží méně problémů, tak se dokážete lépe vyjadřovat. Jako člověk jsem nebyl tak v pohodě jako teď. Musíte si užívat to, co děláte, a lidi kolem sebe. Jsem teď o 100 procent spokojenější v tom, co dělám."

A to má své přínosy na závodních tratích. "Jsem nejsilnější, co jsem kdy byl, silnější než ve svém prvním roce a v době, když jsem byl mistrem světa," konstatoval.

Teď zbývá už jen formu využít pro zisk dobrých výsledků. K tomu potřebuje, aby se McLaren zlepšil. "Není to jako loni se Sebastianem Vettelem. Pořád jsme ve hře," poznamenal. "Samozřejmě tu byly závody, které mohly a asi měly být lepší, ale takové je závodění."

"Tohle je fantastický tým s vítěznou historií ve formuli 1 a věci se můžou rychle změnit. Nemám pocit, že jsem letos měl štěstí. Myslím, že to teprve přijde."

Další článek: GP Německa 2012

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen