Jsem tím správným člověkem ve vedení McLarenu, myslí si Boullier

Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier hájí svou roli ve vedení týmu z Wokingu a myslí si, že je tím správným mužem, který vrátí McLaren zpět na přední pozice ve formuli 1.
Jsem tím správným člověkem ve vedení McLarenu, myslí si Boullier

McLaren má za sebou tři roky spolupráce s Hondou coby dodavatelem pohonných jednotek, během kterých měly obě strany problémy s výkonností a spolehlivostí.

Od letošní sezóny McLaren využívá pohonných jednotek Renault a už po pěti odjetých závodech získal o deset bodů více než za celou loňskou sezónu. Na vedoucí Mercedes přesto ztrácí 113 bodů.

Objevily se spekulace o tom, že po odchodu technického ředitele Tima Gosse by mohlo dojít k dalším změnám ve vedení týmu, Boullier toto však nechtěl komentovat a řekl, že podle jeho názoru zůstává tím správným člověkem pro vedení McLarenu v příštích letech.

„Nechceme příliš komentovat to, co (interně) děláme,“ řekl Boullier. „Samozřejmě se snažíme být těmi nejlepšími a být nejlepší také znamená podívat se na to, jak můžeme být efektivnější z hlediska naší organizace. Pro tým formule 1 je to součást života neustále se zabývat tím, jak dosahovat lepších výsledků.

V minulosti jsem ve svém životě řídil, přestavoval a restrukturalizoval několik týmů a vyhrál jsem s nimi, ať už byly v jakékoliv kategorii. Je to tvrdá práce. Od McLarenu a od spousty lidí jsou tu pochopitelně velká očekávání.

Myslím, že znám svou práci a musíme se ujistit, že toho dokážeme včas dosáhnout. Žádné řády nejsou potřeba, víme, co potřebujeme udělat: musíme zlepšit spolehlivost a výkonnost.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (39) Další článek: Magnussen podle Häkkinena svým počínáním riskuje špatnou pověst
12:33 | Podle Helmuta Marka není v současné době sedačka Hartleyho v ohrožení.
16. června | Ve Spa prodloužili smlouvu o další tři roky.
15. června | Před 25 lety zemřel James Hunt.
14. června | Hyperměkká bude i v Rusku. Kromě toho Pirelli nominuje ultraměkkou a měkkou... superměkkou tedy vynechá.
14. června | Whiting po chaosu v Kanadě připouští změny: Konec závodu by mohl v budoucnu signalizovat (také) panel nad cílovou r… odkaz

GP Francie 2018

Pátek 22. června 2018
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 23. června 2018
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 24. června 2018
Závod 16.10