Jsem stejně dobrý jako někteří mistři světa, míní Webber

Mark Webber je přesvědčený, že dosahuje stejných kvalit jako někteří jeho soupeři, kteří vyhráli šampionát formule 1 jen jednou.
Jsem stejně dobrý jako někteří mistři světa, míní Webber

Webber z formule 1 odešel, takže se už nikdy nestane mistrem světa, ale je si jistý, že nemá, za co by se měl stydět.

"Když jsem jako dítě vyrůstal v Austrálii, mým snem bylo dostat se do formule 1," uvedl pro BBC. "Myslím, že jsem v tu dobu udělal maximum. Nikdy jsem si nemyslel, že budu mít kariéru v Grand Prix s 215 závody, 42 pódii a několika mimořádnými výhrami."

"Jste posuzováni podle počtu titulů, takže myslím si, že jsem stejného kalibru jako někteří jezdci s jedním titulem v tomto sportu? To si myslím. Nemám ho, ale i tak jsem velmi hrdý na to, čeho jsem dosáhl. Jsem stejně dobrý jako vícenásobní mistři světa? To asi ne."

Nejblíže k vítězství v šampionátu byl Australan v roce 2010, ale v napínavém finále na Yas Marině neuspěl, titul bral jeho týmový kolega Vettel.

"Byl to mimořádný rok, ale prostě k tomu nemělo dojít," vzpomínal. "Také víme, že jsme si na výhru titulu nevybrali ten nejjednodušší rok, byl to dobrý boj."

"Ten rok jsem měl dva nedokončené závody a v mnoha závodech jsem bojoval vpředu, protože jsem jel velmi dobře. Tak to bylo."

Před Vettelem se pak Webber musel sklonit ještě třikrát, protože všechny následující šampionáty vyhrál také. Nemá problém uznat, že byl německý kolega prostě lepší.

"Akceptoval jsem to mnohokrát. Seb je velmi, velmi dobrý, o tom není pochyb. Jsem s tím naprosto v pohodě," dodal.

Další článek: V Massově motokárovém závodě budou jen dva aktivní jezdci z formule 1

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..