Jsem šťastný u McLarenu. Spekulace o Ferrari nebudu komentovat, říká Sainz

Bez ohledu na současnou krizi čeká řadu jezdců jednání o nové smlouvě.
Jsem šťastný u McLarenu. Spekulace o Ferrari nebudu komentovat, říká Sainz

Rok 2021 měl přinést velké změny technických i jiných pravidel a měl také velký potenciál, pokud jde o přestupy jezdců. To první odložila současná krize okolo koronaviru, z toho druhého nakonec asi také moc nebude. Očekává se, že Verstappen zůstane u Red Bullu, Hamilton u Mercedesu a jezdecká sestava Ferrari se nezmění vůbec.

Ricciardo souhlasil se snížením platu. Větší problém ale představuje prodloužení jeho smlouvy

Ricciardo souhlasil se snížením platu. Větší problém ale představuje prodloužení jeho smlouvy

Občas se přesto objeví spekulace, které spojují Carlose Sainze s Ferrari. „Je lidské cítit se dobře, když lidé ve vašem oboru uznávají vaši práci a cení si toho, co děláte,“ řekl Sainz, kterého cituje SoyMotor.com. 

„Existuje spousta pilotů, kterým tento rok končí smlouva a spekulace se vždy vyrojí. Myslím, že každý ví, jak jsem u McLarenu šťastný. V projekt mám velkou důvěru a také v lidi, kteří za ním stojí.“

„Když jsem podepsal smlouvu, věděl jsem, že mám před sebou velkou výzvu. McLaren byl daleko od svých nejlepších časů já musel vést tým a dělat vše pro to, abych vyvinul dobré auto. Myslím, že tým i já jsme tuto výzvu zvládli a v roce 2019 jsme učinili důležitý krok.“

Homeoffice stylem jezdců formule 1

Homeoffice stylem jezdců formule 1

„Už na začátku roku jsem řekl, že došlo k nějakému jednání o prodloužení, ale právě teď je vše ochromeno a bude chvíli trvat, než uvidíme nějaký posun. Pokud jde o Ferrari, jako možnost, raději nebudu komentovat fámy. Soustředím se na McLaren.“

McLaren má letos tým v IndyCar a teoreticky je ochoten jezdcům umožnit start i v dalších sériích. Sainz ale na další aktivity nyní nemyslí. 

„V současné době necítím žádnou potřebu vyzkoušet Indianapolis nebo Le Mans. Jsem soustředěný a zaměřený na to, abych se jednou stal mistrem světa. Garantuji vám, že v mé hlavě teď není nic jiného než formule 1.“

Sainz ale přiznal, že v budoucnu by mohl uvažovat o IndyCar, Le Mans nebo rallye – včetně Dakaru, kde dosáhl velkých úspěchů jeho otec.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ferrari navzdory krizi vyplatí dividendy. Camilleri citoval Hamleta

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.