Jsem si jistý, že příští sezonu zahájíme úspěšně, říká Rosberg

Forma Mercedesu nebyla v letošní sezoně zrovna ideální. Nico Rosberg však říká, že se tým stále učí ze svých chyb a umí jich také využívat. Příští sezonu by tak stáj mohla zahájit úspěšně.
Jsem si jistý, že příští sezonu zahájíme úspěšně, říká Rosberg

Ačkoliv byla žalostná forma Mercedesu v letošní sezoně pro všechny jedním velkým zklamáním, Nico Rosberg trvá na tom, že jeho tým udělal během tohoto roku značný pokrok a může v něm během zimní přestávky ještě pokračovat.

"To zlepšení je obrovské," cituje německého pilota Autosport. "Bohužel jsme ho ve druhé polovině sezony moc neviděli, v první části sezony jsme ale měli nejrychlejší auto hned ve dvou závodech – v Číně a v Monaku. To je to zlepšení. Děláme pokrok, stáváme se lepšími."

"Když budete dneska procházet továrnou, uvidíte veliké zlepšení oproti tomu, co bylo před třemi lety. Množství schopností, které jsme získali, způsob, jakým teď přidáváme nové věci, tím skutečně děláme obrovské kroky.  To je také důvod, proč jsem si jistý, že příští rok budeme v našich očích znovu lepší."

Rosberg však přiznává, že jeho tým spokojen není, protože stále nemá formu takovou, aby mohl vážněji zasáhnout do boje o šampionát. "Bohužel tenhle proces trvá o něco déle, než jsme doufali. Už jsme tam chtěli být a skutečně bojovat o šampionát už tenhle rok, což se naneštěstí nestalo. Tenhle rok jsme ale dostali hodně lekcí a poučili jsme se z nich. Proto také věřím, že příští rok začneme dobře a pak se v průběhu sezony budeme ještě vyvíjet," optimisticky říká sedmadvacetiletý pilot.

Diskuze (84) Další článek: Lorenzo Bandini 1935 – 1967