Jsem si jistá, že se body dostaví, říká Kaltenbornová o Gutiérrezovi

U Sauberu si jsou vědomi, že nedávné finanční problémy jejich jezdci práci nikterak neulehčily, a proto má Mexičan i nadále důvěru celého týmu. Ten nyní udělá vše pro to, aby svému svěřenci pomohl konečně bodovat.
Jsem si jistá, že se body dostaví, říká Kaltenbornová o Gutiérrezovi

Esteban Gutiérrez je jedním z nováčků letošní sezony a zároveň také jedním ze šestice jezdců, kterým i po deseti odjetých závodech svítí na bodovém kontě nula. Zatímco jeho zkušenější týmový kolega Nico Hülkenberg dojel v top ten již ve čtyřech případech a pro Sauber celkově získal sedm bodů, Gutiérrezovým dosavadním maximem bylo jedenácté místo ve Velké ceně Španělska.

I proto zůstal Mexičan podle mnohých tak trochu za očekáváním. Šéfka švýcarské stáje je nicméně přesvědčena, že se výsledky dříve či později dostaví. “Ano, jsem si tím jistá,“ odpověděla Kaltenbornová na dotaz, zda si myslí, že Gutiérrez dokáže ve zbytku letošního ročníku prolomit bodový půst a dojet v první desítce.

Nyní je na čase svému jezdci co nejvíce pomoci: “Je to velmi těžká sezona. Už jen výzva přijít do formule 1, a zvyknout si na toto prostředí, je sama o sobě velkým krokem. Když není vůz tak konkurenceschopný, jak jsme očekávali, když jednoduše máte smůlu, pak je to pro jezdce samozřejmě velmi těžké. My se musíme ujistit, že si udrží svoji motivaci vysoko, a pokusit se ho podpořit v hledání konzistence.“

Svůj vliv na Gutiérrezovy výsledky sehrála podle Kaltenbornové také nepříznivá finanční situace, která švýcarskou stáj sužovala ještě donedávna, než se jí podařilo nalézt nové sponzory z Ruska. “Dělo se tu strašně moc věcí - zejména ty fámy okolo týmu, (jeho aktuální) situace, neschopnost uskutečnit vše, co jsme chtěli - a to si na jezdcích vybírá svoji daň, zejména když jste ve formuli 1 noví.“    

Letní přestávka proto přišla velmi vhod. “Je dobré, že o tom všem teď může popřemýšlet, že má čas na to, aby mohl znovu zhodnotit svoji pozici, co udělal dobře a co ne tak dobře, a já si jsem jistá, že se vrátí silnější,“ nechala se slyšet na stránkách Autosportu.  

Další článek: Bojovník s lvím srdcem Nigel Mansell oslavil šedesáté narozeniny

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.