Jsem šéfem týmu McLaren, vysvětluje Boullier

Z Lotusu příchozí Eric Boullier popsal, v čem spočívá jeho nová práce u McLarenu a jaké jsou letošní cíle wokingského týmu.
Jsem šéfem týmu McLaren, vysvětluje Boullier

Boullier byl nominován na novou pozici závodního ředitele, což vyvolalo otázky o náplni jeho práce. "Ano, určitě je to role šéfa týmu na trati a mimo trať se musím víc soustředit na výkonnost týmu," uvedl pro Sky Sports.

Přesto mezi sebou a šéfem skupiny McLaren Ronem Dennisem bude mít ještě výkonného ředitele. "Časy se změnily a dnes nemůžete mít šéfa týmu, který dělá vše sám," vysvětloval Boullier. "Týmy jsou větší a zodpovědnosti je třeba v rámci organizace rozdělit, abyste byli co nejefektivnější. O tom jsem hovořil a to navrhnul Ron." Soustředí se tedy na sportovní stránku a byznys bude dělat někdo jiný.

A co si myslí právě o Dennisovi, se kterým se seznámil až při přestupu do Wokingu? "Je to velká osobnost a postava, kterou dnes McLaren a tento paddock potřebují. Je velký motivátor a tvrdě nás tlačí tam, kde bychom měli být."

A po loňském roce je kam tlačit. "Je pravda, že morálka je trochu dole kvůli loňským výsledkům, ale McLaren je velmi soutěživý, a řekněme, že všichni moc touží vrátit se zpět."

"Existuje jen jeden akceptovatelný cíl, a to je boj o vítězství a šampionát. Takže uděláme maximum."

Jestli na to bude letošní MP4-29 stačit, zatím není možné hodnotit. "Je moc brzy. Testování je o testech, nikdo zatím nenasadil celý komplet, my určitě ne, takže si počkejme a uvidíme," dodal Boullier.

Další článek: Londýnský soud: Ecclestone uplácel, ale odškodné platit nemusí

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.