Jsem rád, že Mercedes má na nás vždy názor, říká ironicky Mattia Binotto

Mattia Binotto vysvětlil, proč se Ferrari rozhodlo ukončit spolupráci s Vettel už v květnu.
Jsem rád, že Mercedes má na nás vždy názor, říká ironicky Mattia Binotto

Oznámení Ferrari, že Sebastian Vettel na konci roku u týmu skončí, vyvolalo sérii přestupů, která ještě neskončila. Stále čekáme na potvrzení druhého jezdce Renaultu. Kromě toho odchod Vettela komentovala řada osobností, bývalých jezdců i členů konkurenčních týmů. Včetně Mercedesu, což ironicky okomentoval šéf Ferrari Mattia Binotto.

Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

„Jsem rád, že Mercedes má na nás vždy názor,“ řekl Binotto pro La Stampa. „A jsem překvapený, že ještě nepodepsali s Hamiltonem. Udělali bychom to mnohem dříve.“

Binotto také vysvětlil, proč padlo rozhodnutí ohledně Vettela tak brzy – už v květnu, dva měsíce před prvním závodem. Podle Binotta je to kvůli „transparentnosti vůči Sebastianovi“. „Musí myslet na svou budoucnost. Rozhodnutí jsme nemohli odložit.“ Podle Binotta má tak Vettel dostatek času, aby mohl plánovat, co bude dělat dál.

„Kdyby šel Seb do Mercedesu, byl bych za něj rád. Je čtyřnásobným mistrem světa a zaslouží si být v top týmu.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Pozdější start sezóny pomohl jezdcům vyčistit bodová konta

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.