Jsem rád, že Mercedes má na nás vždy názor, říká ironicky Mattia Binotto

Mattia Binotto vysvětlil, proč se Ferrari rozhodlo ukončit spolupráci s Vettel už v květnu.
Jsem rád, že Mercedes má na nás vždy názor, říká ironicky Mattia Binotto

Oznámení Ferrari, že Sebastian Vettel na konci roku u týmu skončí, vyvolalo sérii přestupů, která ještě neskončila. Stále čekáme na potvrzení druhého jezdce Renaultu. Kromě toho odchod Vettela komentovala řada osobností, bývalých jezdců i členů konkurenčních týmů. Včetně Mercedesu, což ironicky okomentoval šéf Ferrari Mattia Binotto.

Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

„Jsem rád, že Mercedes má na nás vždy názor,“ řekl Binotto pro La Stampa. „A jsem překvapený, že ještě nepodepsali s Hamiltonem. Udělali bychom to mnohem dříve.“

Binotto také vysvětlil, proč padlo rozhodnutí ohledně Vettela tak brzy – už v květnu, dva měsíce před prvním závodem. Podle Binotta je to kvůli „transparentnosti vůči Sebastianovi“. „Musí myslet na svou budoucnost. Rozhodnutí jsme nemohli odložit.“ Podle Binotta má tak Vettel dostatek času, aby mohl plánovat, co bude dělat dál.

„Kdyby šel Seb do Mercedesu, byl bych za něj rád. Je čtyřnásobným mistrem světa a zaslouží si být v top týmu.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Pozdější start sezóny pomohl jezdcům vyčistit bodová konta

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10