Jsem rád, že jsem to zkusil, říká penalizovaný Ricciardo

Daniel Ricciardo se v konečných výsledcích Velké ceny Francie propadl ze sedmé na jedenáctou pozici poté, co sportovní komisaři udělili jezdci Renaultu dvě pětisekundové penalizace za incidenty v posledním kole závodu.
Jsem rád, že jsem to zkusil, říká penalizovaný Ricciardo

Ricciardo v posledním kole závodu bojoval o sedmé místo s Landem Norrisem a Kimim Räikkönenem. Dvakrát se přitom Australan dostal mimo trať, poprvé při souboji s Norrisem v osmé a deváté zatáčce a následně když se snažil na následující rovince předjet Räikkönena.

Ricciardo dostal za souboje v posledním kole dvakrát pětisekundový trest

Ricciardo dostal za souboje v posledním kole dvakrát pětisekundový trest

Sportovní komisaři oba incidenty vyšetřovali samostatně a za oba dostal Australan pětisekundovou penalizaci. V prvním případě podle komisařů Ricciardo vyjel mimo trať a nebezpečným způsobem se na ni vrátil.

Při druhém souboji podle komisařů Ricciardo vyjel mimo trať a získal výhodu při předjíždění dalšího vozu.

„Udělal jsem všechno, abych zůstal na trati. Ale na tomto novém povrchu můžete vidět lesklou čáru, na které je přilnavost. Všechno kolem jsou žmolky,“ řekl Ricciardo.

„Jsem rád, že jsem to zkusil. Nelituji toho, když se něco stane, protože je to poslední kolo, je to o pozici a není to můj styl zůstat vzadu a být v souboji tím konzervativním,“ dodal Australan, který zároveň dostal tři trestné body.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: McLaren dotáhl povedený víkend do úspěšného konce

12:56 | Před 90 lety se narodil Stirling Moss
11:07 | Šíří se spekulace, že bychom se jméno druhého jezdce Haasu pro příští rok (vedle Magnussena) mohli dozvědět do začátku prvního tréninku v Singapuru. Podle Haasu se vybírá mezi Grosjeanem a Hülkenbergem.
17:17 | Mattia Binotto věří, že Ferrari může letos ještě vyhrát.
16. září | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10