Jsem rád, že jsem to zkusil, říká penalizovaný Ricciardo

Daniel Ricciardo se v konečných výsledcích Velké ceny Francie propadl ze sedmé na jedenáctou pozici poté, co sportovní komisaři udělili jezdci Renaultu dvě pětisekundové penalizace za incidenty v posledním kole závodu.
Jsem rád, že jsem to zkusil, říká penalizovaný Ricciardo

Ricciardo v posledním kole závodu bojoval o sedmé místo s Landem Norrisem a Kimim Räikkönenem. Dvakrát se přitom Australan dostal mimo trať, poprvé při souboji s Norrisem v osmé a deváté zatáčce a následně když se snažil na následující rovince předjet Räikkönena.

Ricciardo dostal za souboje v posledním kole dvakrát pětisekundový trest

Ricciardo dostal za souboje v posledním kole dvakrát pětisekundový trest

Sportovní komisaři oba incidenty vyšetřovali samostatně a za oba dostal Australan pětisekundovou penalizaci. V prvním případě podle komisařů Ricciardo vyjel mimo trať a nebezpečným způsobem se na ni vrátil.

Při druhém souboji podle komisařů Ricciardo vyjel mimo trať a získal výhodu při předjíždění dalšího vozu.

„Udělal jsem všechno, abych zůstal na trati. Ale na tomto novém povrchu můžete vidět lesklou čáru, na které je přilnavost. Všechno kolem jsou žmolky,“ řekl Ricciardo.

„Jsem rád, že jsem to zkusil. Nelituji toho, když se něco stane, protože je to poslední kolo, je to o pozici a není to můj styl zůstat vzadu a být v souboji tím konzervativním,“ dodal Australan, který zároveň dostal tři trestné body.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: McLaren dotáhl povedený víkend do úspěšného konce

11:48 | Kubica dnes v Jerezu testuje vůz DTM od BMW.
10. prosince | Pirelli už nominovalo pneumatiky pro Austrálii, Bahrajn, Vietnam a Čínu: ve všech případech C2, C3, C4