Jsem rád, že jsem si odchod z Ferrari naplánoval sám, říká Todt

Současný prezident FIA a bývalý šéf Ferrari Jean Todt soucítí se Stefanem Domenicalim, který se po neuspokojivých výsledcích ocitl pod palbou kritiky.
Jsem rád, že jsem si odchod z Ferrari naplánoval sám, říká Todt

Todt působil v čele Scuderie až do začátku roku 2008, kdy předal funkci Domenicalimu. Ve stejném roce získala italská stáj poslední titul (v konstruktérech) a od té doby na další úspěchy čeká.

"Ve středu tornáda není Stefano, ale funkce, kterou zastává," komentoval na základě svých zkušeností Todt pro Corriere della Sera. "Ve své době jsem byl neustále kritizován a jsem hrdý, že jsem sám rozhodl, jak odejdu, vzhledem k té neustálé hrozbě, že budu vyhozen."

Todt ovšem nevidí současnou formu Ferrari tak kriticky. "Říkalo se, že nemají konkurenceschopné auto, ale já s tím nesouhlasím. Ferrari nebylo stejně dobré jako Red Bull, ale i tak mělo dobré auto."

Zastání u svého bývalého šéfa našel také Felipe Massa, jehož manažerem je Todtův syn Jean. "Felipe se nedokázal úplně přizpůsobit pneumatikám Pirelli," řekl prezident FIA. "Myslím, že je stále dobrým pilotem a dříve nebo později ukáže, co v něm je. Alonso je měřítkem, a to nejen pro něj, ale pro všechny. A Felipe na něj ztrácel tři desetiny, ne tři sekundy."

V rámci rozhovoru s italským listem se Todt dostal také k ostatním jezdcům. Pro úřadujícího dvojnásobného mistra měl slova chvály. "Vettel by mohl překonat Schumacherovy rekordy, ale o tom teď není třeba uvažovat. Jsou to dva velcí piloti a oba jsou Němci, ale jsou to velmi odlišné osobnosti."

A co si Francouz myslí o návratu Michaela Schumachera, který většinu svých titulů získal právě s ním? "Vzpomeňte si, že okamžitě nedominoval ani s Ferrari. Zázraky se ve formuli 1 nedějí. Když se vrátíte po třech letech a nemáte nejlepší auto, nemůžete hned vyhrávat. Myslím, že ten tlak zvládá dobře a dokážu si snadno představit, že bude znovu na stupních vítězů."

Další článek: Video: Jak budou vypadat monoposty F1 v roce 2012

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen