Jsem připraven být týmový lídrem, hlásí Gasly

Na Pierra Gaslyho čeká u stáje AlphaTauri nová role. Jako již zkušený pilot bude závodit po boku nováčka Júkiho Cunody a jak sám říká, je připraven být tahounem svého týmu.
Jsem připraven být týmový lídrem, hlásí Gasly

V průběhu sezony 2019 Gaslyho psychice prospěl návrat z Red Bullu zpět do Toro Rosso. Francouzský pilot se v Brazílii poprvé podíval na stupně vítězů a v následujícím roce se dokonce radoval z prvního triumfu. Již v barvách AlphaTauri ovládl bláznivý závod v Monze.

Jako vítěz grand prix bude nyní francouzský pilot mentorem japonskému mladíčkovi, který do AlphaTauri míří z formule 2. Cunoda sice absolvoval menší testování se starším vozem a před startem sezony najede co nejvíce kilometrů v rámci oficiálních testů, mnoho cenných zkušeností mu přesto bude chybět.

AlphaTauri chce s novým vozem bojovat o čelo středu pole

AlphaTauri chce s novým vozem bojovat o čelo středu pole

„Júkiho příchod pochopitelně znamená, že na mně bude ležet velká zodpovědnost a jsem připraven převzít roli týmového lídra,“ prohlásil Gasly pro Autosport.

„Na stranu druhou, on je velmi rychlý a pomůže nám posunout se ještě více kupředu. Júkiho znám, je to konkurenceschopný kluk a ve formuli 2 předvedl, co umí. Proto po pouhém roce povýšil do formule 1,“ nezapomněl Francouz pochválit Cunodu, který loni v F2 vyhrál tři závody a obsadil konečnou třetí pozici.

„Postrádá zkušenosti, proto to pro něj nebude vždy snadné, ale já si myslím, že je talentovaný. Bude záležet také na mě a na týmu, abychom udávali směr.“

Tost očekává, že Cunoda bude dělat chyby, ale také se bude rychle učit

Tost očekává, že Cunoda bude dělat chyby, ale také se bude rychle učit

„Jeho příchod nezmění můj přístup, který bude stejný jako loni. Tehdy jsme z mála vytěžili maximum, snad s výjimkou jedné až dvou grand prix,“ vrátil se Gasly k minulé sezoně.

„Musíme pokračovat v naší filozofii, protože loni jsme si díky ní vedli vůbec nejlépe v týmové historii v oblastech vývoje, výkonnosti a zvládání průběhu závodních víkendů.“

Na Gaslyho bude v tomto roce spoléhat i šéf AlphaTauri Franz Tost, který věří, že roli lídra unese.

Cunoda o tom, jak málem skončil se závoděním, počítačových hrách i rodině

Cunoda o tom, jak málem skončil se závoděním, počítačových hrách i rodině

„Považuji Pierra za jednoho z nejlepších jezdců současnosti. Dobře rozumí technice, díky čemuž umí z auta dostat maximum. S týmem už nějakou dobu spolupracuje, a proto velmi dobře zná jeho interní procesy a způsob práce,“ uvedl Tost.

„Bude dobrým lídrem a pomůže Júkimu v rozvoji. Ví, jak vyhrát závod a dokázal to loni v Monze. Pokud mu poskytneme konkurenceschopný vůz, bude ho čekat úspěšná sezona,“ věří šéf AlphaTauri.

Další článek: Ecclestone má originální nápad, jak zlepšit navrhované sprinty