Jsem mentálně silnější než Rosberg, říká Hamilton

Lewis Hamilton zatím svého týmového kolegu jasně poráží a myslí si, že je letos i mentálně silnější.
Jsem mentálně silnější než Rosberg, říká Hamilton

Rozdíl mezi Hamiltonem a Rosbergem byl v kvalifikaci jen několik setin sekundy. Právě kvalifikace přitom hraje v souboji mezi týmovými kolegy Mercedesu v drtivé většině Grand Prix klíčovou roli. Vloni byl Rosberg v této disciplíně velmi dobrý, ale letos získal Hamilton ve třech závodech třikrát pole position.

Pokud bude Hamilton i nadále vyhrávat a do soubojů se více připletou vozy Ferrari, bude psychika hrát u Rosberga důležitou roli.

„Vždy jsem si říkal, že je mentálně velmi silný,“ říká Hamilton o Rosbergovi pro BBC. „Ale rád bych si myslel, že jsem v letošním roce silnější já.“

Jednalo se o reakci na hádku mezi Hamilton a Rosbergem. Němec obvinil svého týmového kolegu, že ho zdržoval a ohrozil tak jeho závod. Davida Coultharda reakce Rosberga překvapila. Ve svém sloupku uvádí, že Rosberg podobné výtky obvykle říká za zavřenými dveřmi.

Incident by měl být už vyřešený. Hamilton nicméně na jeho adresu dodává. „Pokud bych byl druhý, měl lepší tempo, snažil bych se předjet, ale Nico to nezkusil. Podívejte se na to zpětně, jsou to závody...nedržel bych se dvě sekundy za ním, abych vydržel do konce stintu. Snažil bych se předjet.“    

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren: Frustrace ano, zklamání ne

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen