Jsem jedním z jezdců, kteří mají na to porazit Hamiltona, říká Ricciardo

Daniel Ricciardo se podle svých slov řadí mezi piloty formule 1, kteří jsou schopni porazit Lewise Hamiltona.
Jsem jedním z jezdců, kteří mají na to porazit Hamiltona, říká Ricciardo

Hamilton a Mercedes v posledních letech formuli 1 dominují. Přesto se v posledních sezónách našli piloti, kteří dokázali šestinásobnému mistrovi světa závody ztížit.

Ricciardův přestup z Red Bullu do továrního Renaultu zcela nenaplnil jeho očekávání a od sezóny 2021 se bude snažit mezi špičku vrátit v barvách McLarenu.

„V tomto sportu se málokdy objeví nějaký úkaz. Vždy se najde malá skupinka těch, kteří mají talent, aby kterýkoliv den dokázali vyhrát. Náš sport v tomto není výjimkou,“ řekl Ricciardo pro Autocar.

„Věřím, že v té nejvyšší kategorii máme celou skupinu jezdců. Myslím, že já a hrstka dalších bychom mu ve stejném autě mohli ztížit cestu za titulem. I já patřím do té top skupiny. Z pohledu talentu nebo schopnosti tlačit vůz až na limit je nás pár, kteří na to máme. Potřebujeme na to vhodný monopost, v rámci této skupiny pak přestane tolik rozhodovat rychlost a více to bude o schopnosti podat maximální výkon v jednom závodě za druhým.

„Jen pár z nás by mohlo vyhrát v kterýkoliv den. Před Lewisem musíte smeknout za to, že to dokáže znova a znova. To, co tuto skupinu odděluje od ostatních, je duševní a fyzická schopnost vypořádat se se vším, co se vám v tomto sportu postaví do cesty. Dny, kdy se necítíte dobře, nebo ještě cítíte časový posun nebo jste právě měli těžký týden. Pokud i přesto dokážete usednout do auta a zajet dobrý výsledek, pak můžete být mistrem světa.“

Hamilton není Bůh, dá se porazit, říká Verstappen

Hamilton není Bůh, dá se porazit, říká Verstappen

Australan je také přesvědčen, že by se správnou technikou dokázal s Hamiltonem o titul bojovat.

„Lewis je výjimečný v tom, že to dokázal šestkrát. I když můžete tvrdit, že měl nejlepší techniku, je to obdivuhodný úspěch. Je obdivuhodné, že zůstává sám sebou, neustále na sobě pracuje a zvládá tlak, který je na něj jako jezdce vyvíjen.

„Jsem si jistý, že bych proti němu mohl vyhrát titul, mohl bych s ním ale bojovat a porazit ho i v dalších letech? To nevím. Dosáhl velkého úspěchu a zaslouží si obdiv.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Historie bezpečnostních opatření ve F1: Safety car, HANS nebo svatozář

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?