Jost Capito překvapivě končí ve vedení Williamsu. A není sám | Foto: Getty Images / Alex Bierens de Haan

Foto: Getty Images / Alex Bierens de Haan

Jost Capito překvapivě končí ve vedení Williamsu. A není sám

Překvapivá informace přišla v pondělí pozdě odpoledne z Williamsu. Jost Capito u týmu po dvou letech končí.

Jost Capito končí jako generální ředitel a šéf týmu Williams. U britské stáje pracoval dva roky. Není to ale jediná změna v Grove. Technický ředitel FX Demaison opustí svou funkci, ve které byl od loňského roku.

Tým v krátkém prohlášení uvedl, že nového šéfa týmu a technického ředitele oznámí později.

„Bylo mi obrovskou ctí vést Williams Racing v posledních dvou sezónách a položit základy k obratu tohoto skvělého týmu,“ řekl Capito. „Těším se na to, až budu sledovat, jak tým pokračuje na své cestě k budoucím úspěchům.“

„Rádi bychom Jostovi poděkovali za jeho tvrdou práci a nasazení, s nimiž se pustil do zásadního transformačního procesu a zahájil cestu k oživení týmu Williams Racing,“ uvedl předseda představenstva společnosti Dorilton Capital Matthew Savage.

„Jsme vděční, že Jost odložil svůj plánovaný odchod do důchodu, aby mohl přijmout tuto výzvu, a nyní předá otěže další části tohoto postupného procesu. Rádi bychom také poděkovali FX za jeho přínos a popřáli mu vše nejlepší do budoucna.“

Nového šéfa mohou mít v příští sezóně až tři týmy. Ferrari by mělo brzy oznámit jméno nového šéfa. Spekuluje se, že Binotta nahradí Frédéric Vasseur z Alfy Romeo (Sauber), která by musela také hledat náhradu. Není jasné, zda s tím změna u Williamsu nějak souvisí.

Doporučujeme

Články odjinud