Josefa Krále ve sprintu GP2 zastavil trest za předčasný start

Josef Král měl v plánu agresivní strategii na dvanáctém místě startu nedělního krátkého závodu GP2 ve Španělsku. Postup byl výrazný, ale bohužel opačným směrem.

Formát víkendu GP2 při nedobrém výkonu v kvalifikaci předurčuje strategii. Ta vede směrem postupného vzestupu přes hlavní závod (Král + 6 míst) a pak ve sprintu, ale rozhodnutí komisařů o předčasném Králově startu do sprintu jakoby spíš chtělo říci, že by pilot týmu Super Nova Racing raději neměl být moc vidět.

„Jsem rozhodně přesvědčen o tom, že to žádný ulitý start nebyl,“ tvrdí ale Král. „Ten se mi povedl jen jednou, a když už tak pořádně. Odstartoval jsem tenkrát asi při třetím červeném světle! Tady ale máme podezření na to, že jsme možná stáli na startu o pár centimetrů špatně a detektory nahlásily na ředitelství závodu předčasný start a to rozhodlo o trestu.“

Že technika někdy uškodí, se přesvědčil v loňské sezoně formule 1 také například Sebastian Vettel, který si musel odbýt penalizaci průjezd boxy, protože technika vyhodnotila jeho ‚říznutí‘ zatáčky na boxové komunikaci jako překročení rychlosti. Průjezdem boxy byl penalizován i Král a to jej odsunulo až na 21. místo.

„Tak jsem to pojal alespoň jako testovací jízdu. S časy by to stačilo na páté místo, ale to je spíše jen tak pro zajímavost. Je pravda, že moc nepomůže, když kroužíme s přibližně pátým nejsilnějším autem kolem dvacátého místa. Přinejmenším ale víme, že jsme rychlí, což se může v dalších závodech náramně hodit!“

Josef Král ke konci předjel bulharského závodníka Vladimíra Arabadževa a v cíli byl nakonec dvacátý. Závod vyhrál Švýcar Fabio Leimer, který díky osmému místu z hlavního závodu startoval do sprintu z pole position a první místo udržel až do konce.

Další článek: Barceloně dnes kraloval Mark Webber

10:17 | Hodně se diskutuje o možnosti, že bychom mohli vidět Alonsa ve F1 už letos. Je spíše nepravděpodobné, že by nahradil Ricciarda v závodech, ale mohl by absolvovat páteční tréninky. S ohledem na stabilitu pravidel by to dávalo smysl.
16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
7. července | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10