Josef Král zazářil při testech GP2 v Abú Zabí

V dopoledních jízdách zajel čtvrtý nejlepší čas.

Čech Josef Král zazářil při druhém dni testů formule GP2 v Abú Zabí, kde se také o příštím víkendu pojede úvodní závod asijské části šampionátu společně s formulí 1.

Dopoledne Král (Super Nova) zajel čtvrtý nejlepší čas, za Davidem Valsecchim (iSport) zaostal o 1,101 sekundy. Podle informací, které má F1sports přímo od šéfa Super Novy Davida Searse, Král příjemně překvapil.

"Dopoledne jsme se soustředili na rychlý čas. Josef dobře spolupracuje, dává kvalitní technickou zpětnou vazbou a sedí s inženýry nad daty ještě v době, kdy by spousta jiných byla už pryč," řekl Sears.

Odpoledne se už Králův tým soustředil na delší úseky, přesto Král zajel pěkný osmý čas, jen 0,879 za nejrychlejším mužem dne Lucou Filippim (Meritus).

Oficiální stránky série nazvaly Krále jako "impressive rookie" - působivý nováček.

Včera dopoledne byl nejrychlejší také Valsecci, Král zajel na zbrusu novém a kluzkém povrchu patnáctý čas (+3,607). Odpoledne vyhrál stejně jako dnes Filippi, Král skončil čtrnáctý (+1,652).

Testy GP2 v Abú Zabí skončily. O příštím víkendu se jede závod. F1sports bude snahy prvního Čecha v GP2 zapůsobit při jeho prvním startu přímo na okruhu v Abú Zabí.

Jiný Čech ve formulích, Filip Salaquarda ve formuli Renault 3.5 dojel do cíle prvního závodu tohoto víkendu na Motorlandu na dvanáctém místě po startu z místa sedmáctého.

Tomáš Kostka odstartuje do závěrečného závodu letošního ročníku DTM na Hockenheimringu z osmnácté příčky.

Další článek: Button čeká, až mu Brawn nabídne vyhovující podmínky