Josef Král si vyzkoušel simulátor formule 1 týmu Red Bull Racing

Český závodník asijské série GP2 Josef Král si v Milton Keynes vyzkoušel simulátor formule 1 týmu Red Bull Racing. Využil ho k seznámení se s chováním monopostu F1 a poznání okruhů, které dosud neznal.

"Bylo to skutečně zajímavé, ale hlavně poučné," řekl Král. "Už jen samo srovnání monopostu GP2 a formule jedna. Obrovský rozdíl v brzdách, v přítlaku, v řízení, o akceleraci nemluvě. F1 má na rozdíl od GP2 posilovač řízení, takže to šlo podstatně lépe."

Dynamický simulátor s dokonale zpracovaným fyzikálním modelem dává jezdci možnost okusit autentické pocity přetížení i odstředivé síly při zatáčení, brzdění a akceleraci. Software disponuje téměř všemi světovými okruhy s naprosto věrným zpracováním. Nechybí ani přesný model časomíry s možností analýzy jednotlivých sektorů trati a plnohodnotná analýza dat, které se srovnávají jak s těmi od ostatních jezdců na simulátoru, tak s daty přímo z trati.

"Začal jsem okruhem v Jerezu, který znám velice dobře, abych si zvykl na chování a ovládání simulátoru," vysvětloval Král. "Pak jsem vyzkoušel i další trati, třeba Barcelonu, Bahrajn a Portimao… Byla to i výborná možnost se dosud neznámé okruhy naučit. Simulace je dokonalá. Nejen profily tratí - rovinky, zatáčky, stoupání, klesání, ale i všechny obrubníky, nerovnosti, poškození povrchu tratí a další prvky jsou zcela přesně přenesené z reálu."

Poslední víkend v únoru čeká Krále další závodní víkend asijské série GP2, tentokrát se pojede v Bahrajnu, kde v březnu odstartuje sezóna formule 1. Po návratu z Británie se proto bude dále věnovat fyzické a kondiční přípravě.

Josefa Krále v simulátoru Red Bullu Racing si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Další článek: Seznamte se se startovním polem 2010 netradiční formou

Témata článku: ,