Josef Král si vyzkoušel simulátor formule 1 týmu Red Bull Racing

Český závodník asijské série GP2 Josef Král si v Milton Keynes vyzkoušel simulátor formule 1 týmu Red Bull Racing. Využil ho k seznámení se s chováním monopostu F1 a poznání okruhů, které dosud neznal.

"Bylo to skutečně zajímavé, ale hlavně poučné," řekl Král. "Už jen samo srovnání monopostu GP2 a formule jedna. Obrovský rozdíl v brzdách, v přítlaku, v řízení, o akceleraci nemluvě. F1 má na rozdíl od GP2 posilovač řízení, takže to šlo podstatně lépe."

Dynamický simulátor s dokonale zpracovaným fyzikálním modelem dává jezdci možnost okusit autentické pocity přetížení i odstředivé síly při zatáčení, brzdění a akceleraci. Software disponuje téměř všemi světovými okruhy s naprosto věrným zpracováním. Nechybí ani přesný model časomíry s možností analýzy jednotlivých sektorů trati a plnohodnotná analýza dat, které se srovnávají jak s těmi od ostatních jezdců na simulátoru, tak s daty přímo z trati.

"Začal jsem okruhem v Jerezu, který znám velice dobře, abych si zvykl na chování a ovládání simulátoru," vysvětloval Král. "Pak jsem vyzkoušel i další trati, třeba Barcelonu, Bahrajn a Portimao… Byla to i výborná možnost se dosud neznámé okruhy naučit. Simulace je dokonalá. Nejen profily tratí - rovinky, zatáčky, stoupání, klesání, ale i všechny obrubníky, nerovnosti, poškození povrchu tratí a další prvky jsou zcela přesně přenesené z reálu."

Poslední víkend v únoru čeká Krále další závodní víkend asijské série GP2, tentokrát se pojede v Bahrajnu, kde v březnu odstartuje sezóna formule 1. Po návratu z Británie se proto bude dále věnovat fyzické a kondiční přípravě.

Josefa Krále v simulátoru Red Bullu Racing si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Další článek: Seznamte se se startovním polem 2010 netradiční formou

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen