Josef Král podal hezký výkon také v krátkém závodě GP2

Druhý závod víkendového programu GP2 v Monaku přinesl další velmi slušný výkon Josefa Krále. Mezi kvalifikací a cílem hlavního závodu vybojoval sedm pozic, dalších pět přidal během sprintu.

Takže v jeho cíli byl klasifikován na osmém místě.

„Stále platí, že něco tak náročné jsem během své závodní kariéry ještě nezažil, ale když emoce opadnou, musím otevřeně přiznat spokojenost se svými výkony. Zejména s ohledem na postup během víkendu,“ řekl Josef Král. „Auto bylo do poloviny krátkého závodu před výjezdem zpomalovacího vozu perfektní. Podobně jako v Barceloně jsme zvolili agresivní nastavení, ale překvapivá byla má šetrnost k zadním pneumatikám. To v kombinaci s ostatními faktory mělo za následek přehřátí předních gum. Auto se pak stalo nedotáčivé.“

Královi se vyplatila tvrdá disciplina hned po startu závodu: jednak se mu start jako takový povedl (předjel kolegu Ericssona) a hlavně zůstal ve vymezeném prostoru trati. Což se nedá říci o jiných soupeřích. Hned sedm pilotů dostalo penalizaci za zkrácení první zatáčky nebo předčasný start. Jeden z pilotů dokonce za obojí! Částečně díky tomu se Král dostal na konečné osmé místo.

„Auto jsem za celý víkend nerozbil! Je jasné, že s lepším výkonem v kvalifikaci by to nepochybně bylo lepší, ale co k tomu mohu říci? Jel jsem v Monaku poprvé a navíc s tak neposlušným a náročným autem jako je monopost GP2. Učil jsem se během víkendu hrozně rychle a dnes nejrychlejší piloti na tom byli před rokem podobně jako já. Je jasné, že za čtrnáct dní v Turecku jsou priority dané: musíme odvést výborný výkon v kvalifikaci a pak jen doufat, že ve zbytku víkendu bude postup podobný jako v Monaku. Konkurence je neuvěřitelná a rozhodují nejmenší detaily. Což nemění vůbec nic na tom, že se již nyní velmi těším!“

Závod vyhrál po startu z pole position Belgičan Jérôme D'Ambrosio.

Další článek: Nováčci: Kovalainen atakoval postup do druhé části kvalifikace

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10