Josef Král má zlomenou páteř, léčit se bude až tři měsíce

Pravděpodobně se už nedozvíme, proč španělští lékaři po celou dobu tvrdili, že Josef Král je v pořádku a nemá žádné zlomeniny. Skutečnost je ale taková, že má zlomeniny páteře.

Velkou havárií v krátkém závodě GP2 ve Valencii si přivodil "stabilní zlomeninu páteře v hrudní oblasti," řekl přednosta neurochirurgické kliniky liberecké nemocnice doc. MUDr. Petr Suchomel, Ph.D. "Jedná se konkrétně o dva obratle. Zranění nevyžadujeoperativní zásah. Mícha zůstala neporaněna. Léčení potvrá dva až třiměsíce a je očekáváno úplné zotavení bez následků."

Zástupci Králova týmu nejsou pochopitelně spokojeni, ale zůstali diplomatičtí:

"Výsledky vyšetření v České republice nás po optimistických zprávách ve Španělsku překvapily," uvedl manažer týmu BRT Petr Najman. "Jsme o to více rádi, že jsme ohledně Josefovy přepravy domů nic nepodcenili a že je v péči těch nejlepších lékařských kapacit."

"Mou hlavní prioritou je nyní plné zotavení a co nejdřívější návrat na trať," vzkázal Josef Král. "Hodně mi k tomu pomůže podpora fanoušků, které se mi dostává a za kterou moc děkuji."

Josef Král může teoreticky stihnout závěrečný závod letošní seony GP2 v Abú Zabí.

Další článek: McLaren si nepřeje víc než dvacet závodů za rok

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10