Josef Král bude i letos závodit v GP2, a překvapivě hned s týmem šampionů

Josef Král podepsal pro letošní ročník GP2 smlouvu se španělským týmem Barwa Addax. Loňský šampion celé série tak zkompletoval svou závodní dvojici, druhým jezdcem bude Venezuelan Johny Cecotto.
Josef Král bude i letos závodit v GP2, a překvapivě hned s týmem šampionů

„Jsem velmi šťastný, že jsem dostal příležitost závodit za jeden z nejúspěšnějších týmů formule GP2,“ svěřil se se svými pocity Josef Král. „Motivuje mě to, abych makal ještě víc a na konci sezony skončil na vrcholu. Jsem potěšen, že tým Barwa Addax věří v mé schopnosti. Na letošní sezonu se nesmírně těším a chci poděkovat všem lidem, kteří vznik tohoto angažmá umožnili.“

Tým Barwa Addax ovládl loni GP2 s jezdci Charlesem Picem a Giedem van der Gardem. Francouz Charles Pic podepsal pro nadcházející sezonu smlouvu s týmem formule 1 Marussia. Z toho je zřejmé, že i mladý Čech má zase o něco málo blíž do vysněné formule 1.

„Soutěživý potenciál našich obou jezdců nám pomůže navýšit šance na opětovný zisk titulu. Věříme také, že se nám v nadcházející sezoně podaří potěšit všechny diváky. Jezdům poskytneme veškeré zázemí i zkušenosti, aby dokázali bojovat o dosažení stanovených cílů. Uděláme vše pro to, aby celému světu ukázali, že to jsou prvotřídní závodníci,“ prohlašuje sebevědomě šéf týmu Barwa Addax Alejandro Agag.

Sezona GP2 se letos pojede v rámci dvanácti dějství, jedenáct z nich jako součást víkendu velké ceny formule 1. Josef Král má za sebou část sezony 2010 a celou sezonu 2011. Během této doby dokázal získat umístění na stupních vítězů na legendárních okruzích v Monte Carlu a v belgickém Spa-Francorchamps, a další dvě na okruhu v Abú Dhabi v rámci šampionátu GP2 Asia. Josef Král již také testoval monopost formule 1, konkrétně týmu Hispania Racing v listopadu roku 2010, kdy na okruhu v Abú Dhabi odkroužil 61 kol.

Další článek: Force India ukázala VJM05

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10