José María López má místo u týmu USF1, pokud sežene sponzory

Podepsat smlouvu by měl příští týden.
Argentinský závodník José María López se předběžně dohodl s týmem USF1 na závodní sedačce pro rok 2010. Podmínkou je však zajištění sponzorů.

"Doposud jsme o tom jednali jen po telefonu a vzhledem k dosaženému pokroku jsme osobně navštívili tým. Jednali jsme s Peterem Windsorem a Kenem Andersonem. Ústně jsme se dohodli na smlouvě, která bude uzavřena příští týden," uvedl López.

Podle odhadů potřebuje López sehnat od sponzorů celkem 11 miliónů dolarů. Údajně se mu podařilo získat již 8,8 miliónu.

"Dokud smlouvu nepodepíšeme, nemůžeme o jednání prozradit žádné detaily," řekl Peter Windsor. "Můžu říct, že mám k Josému Maríovi velký respekt jako k jezdci i člověku."

"Byl by pro náš tým skvělým jezdcem, protože přináší znalosti a zkušenosti z vozu formule 1, kromě toho také další motivaci, protože nikdy nedostal příležitost závodit a předvést své dovednosti."

López testoval ve formuli 1 pro tým Renault, závodní zkušenosti sbíral v GP2, formuli 3000 a formuli Renault. Poslední tři roky závodí v argentinské sérii TC2000, loni se stal mistrem a letos má šanci svůj titul obhájit.

"Je to nový tým, začíná od nuly, což se liší od mých zkušeností z Renaultu. Tam šlo o etablovanou strukturu s dlouholetými zkušenostmi ve formuli 1," uvedl López.

"Ale nasazení a profesionalita, s kterými se postavili k tomu projektu, na mě zapůsobily. Viděli jsme aerodynamický tunel pro modely téměř ve stoprocentní velikosti, což je klíčové pro vývoj vozu, v kterém snad budu jezdit v roce 2010."
Další článek: Schumacher s Mercedesem o návratu do formule 1 nejedná

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.