Jos Verstappen: Zdá se, že je dominance Red Bullu u konce | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Jos Verstappen: Zdá se, že je dominance Red Bullu u konce

Otec lídra šampionátu Maxe Verstappena si myslí, že Red Bull ztratil výkonnostní výhodu, kterou měl v posledních letech.

Zatímco vloni Red Bull vyhrál kromě jednoho všechny závody, letos již v osmi závodech zaznamenal tři porážky. Naposledy v Monte Carlu se navíc ani Max Verstappen nedokázal vtěsnat do nejlepší pětky.

Podle jeho otce Jose Verstappena je to známkou toho, že Red Bull již nemá výkonnostní výhodou, na kterou byl ještě nedávno zvyklý.

„Zdá se, že éra, kdy Red Bull měl dominantní vůz, už opravdu skončila,“ uvedl Jos Verstappen pro nizozemský list De Telegraaf. 

„Možná by se měli začít zase trochu víc soustředit na závodění a vzájemnou komunikaci, než na jiné věci...,“ prohlásil dále bývalý pilot F1, který tím jistě narážel na nedávné vnitřní problémy Red Bullu, jež zahrnovaly i obvinění proti šéfovi Christianovi Hornerovi v kauze jeho údajně nevhodného chování vůči podřízené.

„Určitě budou závody, kde bude Red Bull opět v dobré formě, ale jsem velmi zvědavý, jak to budou řešit. Musí se něco stát. Red Bull musí zjistit, odkud tento problém pramení, protože je jasné, že se mu týmy jako Ferrari a McLaren přibližují. Maxovi se to zatím daří trochu maskovat, ale ten velký rozdíl u Sergia Pereze je stále zřejmější,“ dodal Verstappen.

Doporučujeme

Články odjinud