Jos Verstappen: Max F1 pomohl

I přes kritiku na nízký věk a nedostatek zkušeností Maxe Verstappena si jeho otec Jos myslí, že Max Formuli 1 pomáhá.
Jos Verstappen: Max F1 pomohl

Angažování 17letého Nizozemce týmem Toro Rosso vzbudilo velké pozdvižení, Mezinárodní automobilová federace (FIA) kvůli tomu změnila také pravidla pro udělení superlicence.

Jeho otec Jos, sám bývalý pilot F1, je však toho názoru, že díky svým dobrým výsledkům i několika dalším situacím jako byla třeba jeho velká havárie v Monte Carlu, dělá Max F1 zajímavější.

„Byl na to připraven, a to každý 17letý kluk není,” řekl Jos Verstappen pro motorsport.com o vstupu svého syna do F1.

„Chápu, proč změnili pravidla (pro zisk superlicence), ale s tím nic neudělám. Jsem rád, že je ve Formuli 1, a vede si dobře. Red Bull je s ním spokojen, a myslím, že F1 by měla být ráda za jezdce jako je Max.”

„Je rychlý, agresivní, a je to kluk, který umí předjíždět. Tohle je ten typ jezdců, kteří jsou pro sport vždy přínosní.”

Max Verstappen na sebe upoutal kolizí v GP Monaka s Romainem Grosjeanem, po které jej kritizoval Felipe Massa z Williamsu.

Bylo to velmi nebezpečné, kritizuje Massa Verstappena

Bylo to velmi nebezpečné, kritizuje Massa Verstappena

„On (Massa) vždy všechno komentuje. Nezáleží na tom,” řekl o komentářích Massy Jos Verstappen. „Max je zajímavější díky tomu, že o něm takoví lidé začnou mluvit. Ukazuje to hodně o tom, co Max dělá. Je to velmi chytrý kluk. Vím, co si může a nemůže dovolit říct. A tým zase ví, že odvádí skvělou práci.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mít svůj vlastní tým byla chyba, přiznává Prost

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.