Jos „The Boss“ je zpět! Maxův otec se chystá na 24H v Dubaji

Bývalý pilot formule 1 a vítěz Le Mans ve třídě LMP 2 se opět chystá usednout za volant. Devětačtyřicetiletý Jos Verstappen by měl v lednu absolvovat již tradiční čtyřiadvacetihodinovku v Dubaji.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Jos „The Boss“ je zpět! Maxův otec se chystá na 24H v Dubaji | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Informaci o závodním comebacku otce Maxe Verstappena přinesla holandská média a převzal ji renomovaný web dailysportscar.com.

Jos Verstappen je podle všeho připraven zúčastnit se 17. ročníku čtyřiadvacetihodinového závodu na okruhu v Dubaji. Ten je každoročně prvním velkým vytrvalostním podnikem roku a pravidelně otevírá novou sezonu šampionátu 24H Series. V minulosti se ho několikrát zúčastnily i české týmy Scuderia Praha či RTR Projects.

Úlomky? To říkají vždy, reaguje Jos Verstappen na vysvětlení Pirelli

Úlomky? To říkají vždy, reaguje Jos Verstappen na vysvětlení Pirelli

Účastník 107 velkých cen „královny motorsportu“ by měl být součástí posádky nového Porsche 992 911 GT3 Cup ve třídě pro cupové vozy Porsche.

Jedním z Verstappenových parťáků v posádce by pravděpodobně byl Thierry Vermeulen, syn manažera Maxe Verstappena Raymonda Vermeulena. Thierry se začátkem září zúčastnil čtyřiadvacetihodinovky v Barceloně, kde přítomen i Jos. Verstappen senior měl plnit roli Vermeulenova jezdeckého kouče.

Porsche #999 jelo na katalánské trati pod hlavičkou nizozemské stáje Red Camel-Jordans.nl, která již figuruje i v předběžné startovní listině dubajské čtyřiadvacetihodinovky.

Závod na trati Dubai Autodrome je naplánován na 14. a 15. ledna a pro Jose Verstappena by to byl první závodnický návrat do kokpitu od roku 2012. Tehdy se s vozem BMW Z4 GT3 zúčastnil Baku City Challenge.

Váš názor Další článek: Grand Prix Ruska 2021 objektivem Jiřího Křenka