Jordan: Ferrari je v hluboké krizi

Eddie Jordan se domnívá, že Ferrari je v jedné z nejhlubších krizí ve své historii.
Jordan: Ferrari je v hluboké krizi

Ferrari je symbol formule 1, nejslavnější stáj a jezdit by za ní chtěl každý pilot. Něco podobného koluje už léta okolo mýtu z Maranella. Často se také předpokládá, že Ferrari musí vyhrávat. Pokud se ale podíváte na historii týmu, objevíte řadu období, kdy vzpínající koník dlouho neřehtal vítězné ódy. 

V širším kontextu tak současná situace Ferrari není nikterak výjimečná ani hrozivá. Eddie Jordan na to má ale trochu jiný názor.

„Ferrari má nejlepší piloty, ale znovu jim nedokázalo poskytnout vůz, se kterým by se dalo vyhrát mistrovství”, říká Jordan. „Myslím, že je to jedna z nejhlubších krizí v historii týmu”, dodává bývalý majitel týmu a současný komentátor. 

Diskuze (26) Další článek: McLaren možná letos zůstane bez hlavního sponzora
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".