Jordá nechápe kritiku, Moutonová mě nezná, říká

Carmen Jordá odmítla kritiku Michele Moutonové, která je bývalou jezdkyní rallye a předsedkyní Komise FIA pro ženy v motorsportu.
Jordá nechápe kritiku, Moutonová mě nezná, říká

Moutonová nedávno uvedla seznam žen, které by podle ní měly na základě výsledků a schopností šanci dostat se do F1. Pak jsou zde podle ní holky, které se do F1 dostaly jen díky marketingu. Více v předešlém článku:

Moutonovou nezajímá role, jakou má Carmen Jordá

Moutonovou nezajímá role, jakou má Carmen Jordá

Carmen Jordá vrátila Moutonové kritiku vtipným způsobem už před pár dny, když odpovídala na Twitteru na dotazy fanoušků Lotusu. Jeden z nich se zeptal, kdo by byl pro Carmen Jordá ideální týmový kolega (kolegyně). Pohledná Španělka uvedla právě jméno Michele Moutonové.

V rozhovoru pro Motorsport.com Jordá říká, že je kritikou velmi překvapená.

„Opravdu mě to překvapilo, protože pokud někoho neznáte – a já ji neznám a ona nezná mě, tak o něm takhle nemluvíte,“ říká Jordá.

„Neměla jsem ještě příležitost ji říct, jaký je můj program. Měla velké úspěchy v rallye a dala nám důvod věřit motorsportu, ale nemyslím si, že rallye je stejné jako F1. Takže mě to opravdu překvapilo.“

Jordá by prý ráda pozvala Moutonovou na Grand Prix, aby sama viděla, jaké jsou její úkoly u Lotusu. Spojit se s Moutonovou se prý pokoušela už před dvěma lety, kdy ji chtěla pozvat na závod. Úspěch ale neslavila.  

„Zkusím to znovu a řeknu, ať sem přijde a ukážu jí, co dělám a co to je vůz F1. Možná, že řídila v minulosti vůz F1, ale nikdy jsem ji neviděla dělat něco blízko F1. Nemám nic proti rallye, je to opravdu skvělý výsledek, čeho dosáhla, ale já rallye nerozumím a možná ona nerozumí F1. Budu ráda, když přijde, abych ji ukázala svůj program.“

Carmen Jordá odpovídala na dotazy fanoušků

Carmen Jordá odpovídala na dotazy fanoušků

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (33) Další článek: 8 dní testů je málo, říká McLaren
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00