Jordá nechápe kritiku, Moutonová mě nezná, říká

Carmen Jordá odmítla kritiku Michele Moutonové, která je bývalou jezdkyní rallye a předsedkyní Komise FIA pro ženy v motorsportu.
Jordá nechápe kritiku, Moutonová mě nezná, říká

Moutonová nedávno uvedla seznam žen, které by podle ní měly na základě výsledků a schopností šanci dostat se do F1. Pak jsou zde podle ní holky, které se do F1 dostaly jen díky marketingu. Více v předešlém článku:

Moutonovou nezajímá role, jakou má Carmen Jordá

Moutonovou nezajímá role, jakou má Carmen Jordá

Carmen Jordá vrátila Moutonové kritiku vtipným způsobem už před pár dny, když odpovídala na Twitteru na dotazy fanoušků Lotusu. Jeden z nich se zeptal, kdo by byl pro Carmen Jordá ideální týmový kolega (kolegyně). Pohledná Španělka uvedla právě jméno Michele Moutonové.

V rozhovoru pro Motorsport.com Jordá říká, že je kritikou velmi překvapená.

„Opravdu mě to překvapilo, protože pokud někoho neznáte – a já ji neznám a ona nezná mě, tak o něm takhle nemluvíte,“ říká Jordá.

„Neměla jsem ještě příležitost ji říct, jaký je můj program. Měla velké úspěchy v rallye a dala nám důvod věřit motorsportu, ale nemyslím si, že rallye je stejné jako F1. Takže mě to opravdu překvapilo.“

Jordá by prý ráda pozvala Moutonovou na Grand Prix, aby sama viděla, jaké jsou její úkoly u Lotusu. Spojit se s Moutonovou se prý pokoušela už před dvěma lety, kdy ji chtěla pozvat na závod. Úspěch ale neslavila.  

„Zkusím to znovu a řeknu, ať sem přijde a ukážu jí, co dělám a co to je vůz F1. Možná, že řídila v minulosti vůz F1, ale nikdy jsem ji neviděla dělat něco blízko F1. Nemám nic proti rallye, je to opravdu skvělý výsledek, čeho dosáhla, ale já rallye nerozumím a možná ona nerozumí F1. Budu ráda, když přijde, abych ji ukázala svůj program.“

Carmen Jordá odpovídala na dotazy fanoušků

Carmen Jordá odpovídala na dotazy fanoušků

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: 8 dní testů je málo, říká McLaren

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00