Jménu Lotus děláme čest, Chapman by byl hrdý, věří Fernandes

Majitel týmu Lotus Racing Tony Fernandes je přesvědčený, že legendárnímu jménu, které se ve formuli 1 proslavilo díky Colinu Chapmanovi, neudělal ostudu.
Jménu Lotus děláme čest, Chapman by byl hrdý, věří Fernandes

Lotus Racing vstoupil do formule 1 jako jeden z nových týmů a byl z nich nejlepší. V konečné klasifikaci mu patří desáté místo a pravidelně byl rychlejší než Virgin Racing a HRT.

"Odolával jsem tomu všechny ty měsíce, ale konečně to můžu říct, Colin Chapman by byl hrdý na to, co jsme dokázali," řekl Fernandes pro Autosport. "Jsme jediný tým, který vznikl od nuly, stejným způsobem, jako Chapman vybudoval ten svůj. Neměli jsme velký rozpočet, neměli jsme velké sponzory a neměli jsme sestavu jako Vidžaj (Mallya), který koupil tým, nebo jiní, kteří tak učinili. Neměli jsme tým formule 3, který by nás podpořil, jako Dallara nebo Manor. Všechno jsme museli vybudovat od nuly. Je to poprvé, co tohle říkám, ale věřím, že jménu Lotus děláme čest a dodáváme mu hrdost."

Lotus získal 10. místo v poháru konstruktérů díky 12. místu Heikkiho Kovalainena z japonské Grand Prix. Fernandes přiznal, že byl proto nervózní až do konce závodu v Abú Zabí, protože v případě incidentů a lepšího umístění jiného nováčka mohl o tuto pozici relativně snadno přijít.

I když je Fernandes na premiérovou sezónu svého týmu hrdý, daleko větší očekávání má od příštího roku. "Byli jsme dobří, závodili jsme a vypadali jako profesionálové. Jsme velmi rádi, že jsme dokázali držet krok s týmy, které pokračovaly ve vývoji vozů, zatímco my jsme přestali po Silverstonu," řekl. "Přestat po Silverstonu s vývojem bylo odvážné rozhodnutí, protože jsme řekli, že nejsme tým na jeden rok. Jsme tu na dlouhou dobu a příští rok musíme udělat velký krok vpřed. Takže se pojďme soustředit na příští rok."

Diskuze (29) Další článek: Střed pole: Alguersuari se blýskl devátým místem
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10