Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Nevraživost Hondy vůči Fernandu Alonsovi nepolevila. Tvrdí to alespoň Helmut Marko.

Honda se v roce 2015 vrátila do F1 jako dodavatel pohonných jednotek pro tým McLaren. Tříleté partnerství nebylo ideální a nepomohly mu ani výroky Fernanda Alonsa. Slova jako „GP2 engine“ už zlidověla. 

Helmut Marko v rozhovoru pro Auto Bild odhalil, že se Liberty Media v létě informovala u Red Bullu, zda by neměli pro rok 2020 zájem o Alonsa. 

Alonso vysvětlil, proč v minulosti odmítl Red Bull

Alonso vysvětlil, proč v minulosti odmítl Red Bull

Pokud by Španěl jezdil za Red Bull vedle Maxe Verstappena, byla by to pro fanoušky a diváky lákavá novinka. Auto Bild v souvislosti s návratem Alonsa do některého z top týmu mluví z pohledu Liberty Media o „stroji na peníze“.

V případě stáje z Milton Keynes z toho ale nakonec nic nebylo. Diskuse s Liberty Media byla podle Marka stručná a jasná.

„Okamžitě jsme řekli, že Alonsa nepotřebujeme,“ řekl Marko. „Nefungovalo by to a pro by nebyl ani náš motorový partner Honda. Při pouhé zmínce jména Alonsa jim tuhne krev v žilách.“

Podle německého webu ale Liberty Media svou snahu vrátit Alonsa zpět do královny motorsportu nevzdává. Pokud by například Lewis Hamilton na konci příští sezóny chtěl skončit u Mercedesu, nebo ve F1 úplně, zaklepali by zástupci Liberty Media u stříbrných šípů.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Todt chce na startovním roštu 12 týmů

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10