Jezdíme s evolucí loňského auta, nové bude ve Španělsku, říká McLaren

Problémy se spolehlivostí zbrzdily u McLarenu nasazování novinek. Eric Boullier navíc popisuje aktuální vůz jako vývoj loňského vozu, který byl postaven okolo motoru Honda.
Jezdíme s evolucí loňského auta, nové bude ve Španělsku, říká McLaren

Vyměnit pohonnou jednotku od jednoho výrobce za pohonnou jednotku jiného výrobce není zrovna jednoduchá záležitost. Nová pravidla by (alespoň dle prvotních návrhů) měla tyto výměny od roku 2021 usnadnit. 

McLaren přešel k Renaultu a navíc měl v testech technické problémy, což ovlivnilo i nasazování vylepšení.

„Vůz pro rok 2018 přivezeme do Barcelony a samozřejmě doufáme, že to bude auto, jaké očekáváme,“ řekl Eric Boullier pro Autosport. 

„Současné auto není takové, kterým bychom nenaplnili naše cíle, ale časové cíle se nám nedaří. Auto, které nasadíme v Barceloně, jsme měli mít už v Austrálii.“

„Jezdíme momentálně s vozem, který je evolucí toho loňského a ne novým vozem.“

Někteří měli přehnaná očekávání, říká Alonso o formě McLarenu

Někteří měli přehnaná očekávání, říká Alonso o formě McLarenu

Podle Boulliera McLaren využil příležitosti a získal maximum bodů. „Je jen trochu frustrující vidět, že v závodě máme takový výkon a rychlost, ale nedaří se nám tento výkon odemknout v kvalifikaci.“

Na dotaz, zda je povzbuzen daty o novém balíčku, reagoval. „Žádná očekávání nejsou potřeba. Ve formuli 1 jsem dost dlouho, abych věděl, že se slaví na stupních vítězů a nejvyšším stupínku.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Barrichello měl obrovské štěstí! S nádorem dorazil do nemocnice na poslední chvíli

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.