Jezdec, jako jsem já, tu také ještě nebyl, říká Hamilton. Chce překonat netradiční statistiku | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Lewis Hamilton vyhrál naposledy na konci sezóny 2021. Získá letos další vítězství?

Lewis Hamilton už překonal nebo vyrovnal mnoho rekordů. Kromě toho je také jedním z nejzkušenějších jezdců. Patří do klubu pilotů formule 1, kteří překonali hranici 300 startů. Na prvním místě je samozřejmě Fernando Alonso s 355 starty. Následují Kimi Räikkönen a Rubens Barrichello. Hamilton je čtvrtý s 310 starty.

Zatím nikomu, kdo překročil hranici 300 závodů, se nepodařilo vyhrát závod. Například Fernando Alonso vyhrál naposledy ve Španělsku před 10 lety – šlo o jeho 201. start.

Hamilton vyhrál naposledy v Grand Prix Saúdské Arábie v roce 2021 – šlo o jeho 287. start ve F1.

V rozhovoru pro Formula 1 Magazine byla tato statistika předložena Hamiltonovi, který pohotově reagoval: „Ale takový jezdec, jako jsem já, tu také ještě nebyl!“

„Chtěli jsme se vrátit po roce 2021,“ řekl Hamilton o porážce v předloňské sezóně. „Z toho pramenila naše motivace. Ale v jednu chvíli jsem si říkal: ‚Bože, s tímhle autem opravdu nemůžu bojovat o titul.‘“

„Jestli mohu něco říct o loňském roce, tak to, že jsme jako tým jenom odolnější a odhodlanější.“

Hamilton také promluvil o svém vztahu s Verstappenem. „Lidé rádi mluví o problémech mezi mnou a Maxem. Jsou to pohádky.“

„Je mnohem mladší, takže možná má on problém se mnou. Nejsem si tím jistý a vlastně předpokládám, že ne, i když za něj nemohu mluvit.“