Jezdcům Williamsu zničila německý závod poškození vozu

Provozní ředitel Williamsu Mark Gillan vysvětlil, co zpomalilo Pastora Maldonada a Bruna Sennu v Grand Prix Německa v Hockenheimu.
Jezdcům Williamsu zničila německý závod poškození vozu

Maldonado zajel nejlepší čas druhého volného tréninku, a Williams proto hleděl ke kvalifikaci a závodu s optimismem. Sobotní odpoledne ale týmu tak dobře nevyšlo, Maldonado se kvalifikoval jako šestý a Senna až šestnáctý.

I tak měl Williams šanci na bodované umístění, ovšem naděje se rozplynuly hned v prvních kolech. Nejdříve přišel k defektu Senna při kolizi po startu, to ale nebylo vše. "Na cestě zpět do boxů s prázdnou levou přední pneumatikou se poškodily přední okraj podlahy a přední křídlo," vysvětloval Gillan.

"Během zastávky jsme vyměnili přední křídlo. Brunova rychlost poté byla dobrá, zvlášť když vezmeme v úvahu poškození podlahy, se kterým jel."

Pak přišly nezaviněné problémy Maldonada. "Pastor měl velkou smůlu," konstatoval Gillan. "Před tím incidentem měl dobrou rychlost a byl spokojený s vyvážením vozu."

"Pak v 12. kole najel v páté zatáčce na velký karbonový úlomek, který ležel uprostřed trati. Poškodil mu několik aerodynamických dílů na levé straně vozu. Následná ztráta přítlaku měla negativní dopady na vyvážení vozu, což ovlivnilo výkonnost pneumatik a celkovou rychlost vozu."

Maldonado nakonec dojel do cíle na 15. místě, Senna byl o další dvě pozice horší.

Další článek: FIA chystá upřesnění pravidel zacílené na nastavení motoru Red Bullu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10