Jezdcům Williamsu zničila německý závod poškození vozu

Provozní ředitel Williamsu Mark Gillan vysvětlil, co zpomalilo Pastora Maldonada a Bruna Sennu v Grand Prix Německa v Hockenheimu.
Jezdcům Williamsu zničila německý závod poškození vozu

Maldonado zajel nejlepší čas druhého volného tréninku, a Williams proto hleděl ke kvalifikaci a závodu s optimismem. Sobotní odpoledne ale týmu tak dobře nevyšlo, Maldonado se kvalifikoval jako šestý a Senna až šestnáctý.

I tak měl Williams šanci na bodované umístění, ovšem naděje se rozplynuly hned v prvních kolech. Nejdříve přišel k defektu Senna při kolizi po startu, to ale nebylo vše. "Na cestě zpět do boxů s prázdnou levou přední pneumatikou se poškodily přední okraj podlahy a přední křídlo," vysvětloval Gillan.

"Během zastávky jsme vyměnili přední křídlo. Brunova rychlost poté byla dobrá, zvlášť když vezmeme v úvahu poškození podlahy, se kterým jel."

Pak přišly nezaviněné problémy Maldonada. "Pastor měl velkou smůlu," konstatoval Gillan. "Před tím incidentem měl dobrou rychlost a byl spokojený s vyvážením vozu."

"Pak v 12. kole najel v páté zatáčce na velký karbonový úlomek, který ležel uprostřed trati. Poškodil mu několik aerodynamických dílů na levé straně vozu. Následná ztráta přítlaku měla negativní dopady na vyvážení vozu, což ovlivnilo výkonnost pneumatik a celkovou rychlost vozu."

Maldonado nakonec dojel do cíle na 15. místě, Senna byl o další dvě pozice horší.

Další článek: FIA chystá upřesnění pravidel zacílené na nastavení motoru Red Bullu

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00