Jezdcům i nadále hrozí „neférové“ penalizace za předčasnou výměnu některých dílů. Je za tím politikaření, tvrdí Sainz | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Jezdcům i nadále hrozí „neférové“ penalizace za předčasnou výměnu některých dílů. Je za tím politikaření, tvrdí Sainz

Problémy s uvolněným krytem kanálu během testů v Bahrajnu daly vzpomenout na nepříjemný problém, který prožil Carlos Sainz při listopadové GP Las Vegas.

Spousta fanoušků, kteří bedlivě sledovali průběh listopadové GP Las Vegas, si jistě vybaví situaci z úvodního tréninku.

Nedlouho po jeho zahájení došlo na trati k uvolnění krytu odtokového kanálu a těsně poté do něj v plné rychlosti narazil Carlos Sainz, čímž si poškodil svůj vůz.

Mechanici Ferrari následně museli u Španělova monopostu mj. vyměnit i baterii. To bylo pro Sainze hodně nepříjemné, jelikož byl donucen neplánovaně nasadit v rámci sezony již třetí baterii, kvůli čemuž překročil povolený limit a následovala penalizace v podobě ztráty 10 míst na startovním roštu.

I když velká většina padoku, včetně soupeřů, měla za to, že jde o nespravedlivou penalizaci, sportovní komisaři museli jednat podle pravidel.

Na základě této zkušenosti mnozí očekávali, že dojde ke změně pravidel tak, aby se na takové nezaviněné situace pamatovalo. Opak je ale pravdou a vše zůstalo při starém.

V kontextu problémů s uvolněným krytem kanálu, které se opakovaly během předsezonních testů v Bahrajnu a které vedly k poškození podlahy u vozu Charlese Leclerca, se k zachování pravidel nepříliš nadšeně vyjádřil Carlos Sainz.

„Vypadá to, že se předpisy nezměnily. Tyhle věci se budou dít dál a lidé budou dál dostávat nespravedlivé tresty,“ poznamenal pilot Ferrari.

„Po tom, co se stalo ve Vegas, se pravidla měla změnit. Jako vždy se ale všechny týmy nedokázaly domluvit. Může za to politikaření,“ dodal rodák z Madridu.

Doporučujeme

Články odjinud