Jezdci za další zklamání Williamsu nemohou, říká Coughlan

Na Pastora Maldonada se v průběhu sezony zejména kvůli řadě karambolů snesla velká vlna kritiky. Podle technického ředitele týmu ale neoprávněně.
Jezdci za další zklamání Williamsu nemohou, říká Coughlan

Sezona 2011 byla nejhorší v historii týmu Williams, a tak před letošním ročníkem v týmu z Grove doufali, že se posunou o poznání kupředu. To se ovšem povedlo jen z části. Vůz FW34 byl sice výrazně lepší než jeho předchůdce a zásluhou Pastora Maldonada dokonce vyhrál Velkou cenu Španělska, přesto však nad průběhem roku 2012 ve Williamsu převládá zklamání. Svalovat to na jezdce (a zejména na Maldonada, jednoho z nejtrestanějších jezdců tohoto roku) by ovšem podle Mika Coughlana nebylo fér.

"Vyhráváme jako tým a jako tým také prohráváme. Jistě, prošli jsme spolu složitým obdobím. Z toho se ovšem poučí. Není naším stylem na někoho ukazovat prstem a dělat z něho viníka. Také bychom mohli klidně říct, že kdybychom mu dali lepší auto, nemusel by se tak často probíjet středem pole. 

Největší výhodou oproti minulému roku byly motory Renault - byly lehké, silné a spolehlivé. Znamenalo to, že jsme se mohli v klidu zaměřit čistě na aerodynamickou stránku vozu, což přineslo ovoce," řekl Coughlan.

V příštím roce budou barvy Williamsu hájit Pastor Maldonado a Valtteri Bottas. O budoucnosti Bruna Senny dosud nebylo rozhodnuto. Maldonado v letošní sezoně nasbíral 45 bodů, což mu stačilo na celkové patnácté místo. Na první body od vítězství ve Španělsku ovšem musel čekat vskutku dlouho, takřka pět měsíců.

Diskuze (75) Další článek: Webber na důchod nemyslí, naopak - příští rok chce opět bojovat o vítězství