Jezdci Williamsu jsou s kvalifikací spokojeni

Šesté a osmé místo. To je výsledek maďarské kvalifikace jezdců Williamsu Valtteriho Bottase a Felipeho Massy.
Jezdci Williamsu jsou s kvalifikací spokojeni

„Jak se dalo očekávat, byla to velmi vyrovnaná kvalifikace a my byli jen o pár desetin pomalejší, než jsme chtěli být. Dostal jsem z vozu maximum, takže jsem se svým výkonem spokojen. Zítra je den, kdy se rozdávají body, a nás ještě čeká nějaká práce, ale bojujeme do konce,” řekl Bottas, který na vítězného Lewise Hamiltona z Mercedesu ztratil 1,2 sekundy.

S osmou pozicí je jeho týmový kolega Massa spokojený. Brazilec pro zítřek Williamsu věří i vzhledem k tomu, že by podle předpovědi mělo být chladněji, což by jejich vozům mělo svědčit.

„Jsem spokojený. Rád bych sice byl na roštu výš, ale nepovedlo se mi zajet čisté kolo,” řekl Massa. „Zítra se zaměřím na to, abych vytěžil maximum z pneumatik, a snad budeme mít v závodě lepší vůz než v kvalifikaci. Nižší teploty, které jsou pro zítra očekávány, by nám také mohly hrát do karet. Mám před sebou hodně práce, doufejme tedy, že se nám povede start jako na Silverstonu.”

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton: Jeden z mých nejlepších víkendů kariéry

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.