Jezdci vnímali kontroverzní kontext GP Bahrajnu, rádi odjíždějí pryč

Ačkoliv závodní víkend v Bahrajnu proběhl bez větších incidentů, formule 1 se na Šakiru necítila nejlépe. Věděla, že se kolem dějí nepříjemnosti.
Jezdci vnímali kontroverzní kontext GP Bahrajnu, rádi odjíždějí pryč

Zatímco na okruhu jezdily vozy, v ulicích probíhaly demonstrace za změnu poměrů v Bahrajnu, na kterých se dokonce objevovaly slogany proti formuli 1. Během protestů údajně zemřel jeden člověk, zatímco několik novinářů mělo problémy se vstupem do země, protože je úřady podezírali ze snahy podávat zprávy především o protestech.

V neděli pak byli zatčeni a následně deportováni členové televizního štábu britské Channel 4, protože údajně neměli potřebnou akreditaci. Tato akce byla podle reportérů doprovázena násilím proti jejich řidiči. Během víkendu vyšlo najevo, že si Bahrajnci nepřejí, aby novináři informovali o něčem jiném, než je formule 1.

A i když zprávy o nepokojích do světa přesto proudily, Bernie Ecclestone řekl, že naštvaný není, protože každou publicitu považuje za dobrou. A dodal, že se v Bahrajnu bude jezdit dál.

Ovšem jezdci a týmy vnímali, že nemalá část fanoušků nahlížela na GP Bahrajnu negativně. Šéf Mercedesu Ross Brawn řekl, že bude nutné si po závodním víkendu sednout a situaci analyzovat.

Po problémech Force Indie dali svoji nespokojenost najevo Nico Hülkenberg a Paul di Resta a na konci víkendu promluvil Mark Webber. "Těším se do letadla. Je čas se vrátit do Evropy," řekl pro BBC. "Ano, jsem rád, že je ten víkend za námi. Dnes by nikdo neměl slavit. Můžeme odjet. Viděli jsme, jak velký ten dav dnes byl."

Problémy v Bahrajnu nenechaly úplně v klidu ani Sebastiana Vettela. "Není to jednoduché. Snažíte se soustředit na závod, auto a problémy, kterým byste případně mohli čelit, když se snažíte z vozu dostat větší výkon."

"Není to tak, že nemáte oči a uši. Víte, co se děje. Čtete stejné věci jako ostatní a vidíte obrázky. Celkově jsem velmi rád a ulevilo se mi, že se doposud nic nestalo."

Další článek: Schumacher znovu kritizoval pneumatiky, zklamal tím Pirelli