Jezdci Toyoty byli vyloučeni z kvalifikace, startovat budou poslední

Vůz TF109 byl v rozporu s technickými regulemi.
Mezinárodní automobilová federace zrušila kvalifikační výsledky Jarna Trulliho a Tima Glocka z týmu Toyota. Důvodem je porušení technických regulích, která zakazují ohebná křídla.

Timo Glock se původně do australské Grand Prix kvalifikoval na šestém místě, Jarno Trulli na osmém. Technická inspekce vozů TF109 však po kvalifikaci odhalila porušení pravidel.

"Stewardi obdrželi od technického delegáta zprávu o tom, že horní element zadního křídla u vozů č. 9 a 10 vykazuje velkou ohebnost v rozporu s článkem 3.15 Technických regulí formule 1 2009. Stewardi si vyslechli vysvětlení představitele týmu Panasonic Toyota Racing a zmíněné vozy si prohlédli."

"Stewardi se shodují s názorem technického delegáta a shledali vozy v rozporu s požadavky článku 3.15 Technických regulí formule 1 2009. Stewardi rozhodli o vyloučení vozů č. 9 a 10 z oficiální klasifikace kvalifikace," uvedla FIA ve svém prohlášení.

Timo Glock a Jarno Trulli byli tímto krokem odsunuti na konec startovního roštu.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.