Jezdci Toro Rosso si přejí déšť

V kvalifikaci nepostoupili do druhé části.

Ani jeden z jezdců stáje Toro Rosso neprošel první fází kvalifikace. Sébastien Buemi skončil sedmnáctý a Sébastien Bourdais, který možná závodí v barvách týmu z Faenzy naposledy, poslední dvacátý.

Buemi si stěžoval na provoz na trati. "Myslím, že kdybych se nezdržel mezi ostatními, mohl jsem postoupit. Ale cítím, že jsme odvedli to nejlepší," přiznal Švýcar. "Ještě čekáme na nějaké úpravy. Ráno jsme vylepšili auto a vypadalo to, že budeme konkurenceschopní. Musím přiznat, že na zítřek doufám v déšť, protože na mokru by se nám mělo dařit. Musíme tvrdě pracovat a uvidíme, co se stane."

Francouz měl ráno potíže s vyvážením a v kvalifikaci zkusil Buemiho ranní nastavení. "Bohužel jsem se s tím nesžil. Škoda, že déšť nepřišel dřív, protože myslím, že bychom byli za takových podmínek lepší. Upřímně řečeno není takový rozdíl, jestli jste sedmnáctý nebo dvacátý. Zkusím jet co nejlépe a uvidíme, čeho můžeme dosáhnout."

Další článek: Force India: Teď už jen získat nějaké ty body

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.