Jezdci Tora Rossa o monackých nehodách: Pérez bourat asi chtěl, Grosjean je idiot

Jean-Eric Vergne naznačil, že Sergio Pérez dělal v monackém závodě vše pro to, aby předčasně skončil, takže si nemá na co stěžovat. Ricciardo byl s Grosjeanem také rychle hotový.
Jezdci Tora Rossa o monackých nehodách: Pérez bourat asi chtěl, Grosjean je idiot

Vergne dojel v Monte Carlu na osmé pozici, za což vděčil i odstoupení Sergia Péreze a poklesu Kimiho Räikkönena, ke kterému došlo v důsledku kolize mezi těmito jezdci.

"OK, těžil jsem z nehody před sebou, ale takové věci se stávají," řekl francouzský jezdec týmu Toro Rosso. "Abych byl upřímný, snažím se nemít radost, když se něco špatného stane jiným jezdcům, protože se to nedávno hodně dělo mně!"

"Pokud k tomu mám něco říct, myslím, že Sergio neměl smůlu, myslím, že boural, protože to možná chtěl. Pokud někde byla smůla, tak ji měl Daniel, když do něj naboural Romain."

Ricciardo v době nehody s Grosjeanem nejel na bodech, takže nebyl tak naštvaný, jak by jinak asi byl.

"Když se něco takového stane, občas chcete upustit páru, ale v tu chvíli jsem se opravdu neotravoval řvaním na Grosjeana," popisoval Australan. "Byl to neslavný konec neuspokojivého víkendu a nechtěl jsem plýtvat energií křičením: 'Jdi do háje, co sis sakra myslel?' Jen jsem řekl: 'Jsi idiot,' a tím to skončilo."

Další článek: Současné problémy Sauberu omezují vývoj vozu 2014

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.