Jezdci si v Austinu vyzkouší virtuální safety car

Jezdci si po prvním a druhém tréninku vyzkouší virtuální safety car. To je mediální nebo chcete-li pracovní název pro opatření po nehodě Julese Bianchiho.
Jezdci si v Austinu vyzkouší virtuální safety car

Virtuální safety car začne platit zřejmě až příští rok. V případě žlutých vlajek budou muset jezdci dodržet určitý čas na kolo. Situace je podobná okamžiku, kdy je vyhlášen výjezd safety caru. Než se jezdci seřadí za bezpečnostní vozidlo, musí dodržovat určité časy.

V Austinu by měly proběhnout první testy po prvním a druhém tréninku. Jezdci se budou muset vejít času, který je o 35% pomalejší, než čas v běžném kole. 

Opatření přichází po nehodě Julese Bianchiho během GP Japonska. Bianchi stále leží v kritickém stavu v japonské nemocnici nedaleko Suzuky s vážným poraněním mozku. Dnes v 15:00 vydala jeho rodina ve spolupráci s Marussií prohlášení. Je v něm uvedeno, že na stavu Bianchiho se nic nezměnilo, rodina však považovala za vhodné vydat nějaké prohlášení, protože ví, že na zprávy o Bianchim čeká spousta lidí, kteří ho podporují.

Další článek: Bratr Sebastiana Vettela bude závodit v Česku

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10