Jezdci si stěžují na chladné podmínky, testy se možná prodlouží

Nový povrch a velmi nízké teploty dělají z Katalánského okruhu téměř rychlobruslařskou dráhu. Jezdci si stěžují na nedostatek přilnavosti.
Jezdci si stěžují na chladné podmínky, testy se možná prodlouží

V Katalánsku sice není taková zima jako v srdci Evropy, ale pro formuli 1 jsou už teploty pod 10 stupňů velmi problematické.

„Je hezké se vidět v čele výsledkové listiny, ale při dvou stupních se opravdu nemůžeme nic naučit,“ řekl Ricciardo. „Při těchto teplotách je obtížné pracovat s pneumatikami a to zvláště, když znovu položili povrch.“

„Trať byla velmi chladná, což znamenalo, že bylo těžké do nich dostat jakékoliv teplo,“ souhlasil Hamilton. „Neměl jsem šanci na to tlačit a jít nahoru. Podmínky byly špatné.“

Nico Hülkenberg řekl, že to v Barceloně vypadá spíše jako ve Finsku.

Prodlouží testy?

Aktuální předpověď říká, že by mělo ve středu hodně pršet a teploty zůstanou nízké. Oteplí se až ve čtvrtek, ale má i nadále pršet. V paddocku se proto diskutuje o možnosti, že by první testy pokračovaly také v pátek. S touto možností by však musely souhlasit všechny týmy.

Foto: Getty Images / Mark Thompson 

Další článek: Nedělejte z komára velblouda, říká Alonso o své nehodě

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.