Jezdci si společně pronajímají letadlo, kdo to platí?

Někteří jezdci velmi často cestují společně jedním letadlem. Esteban Gutiérrez prozradil podrobnosti.
Jezdci si společně pronajímají letadlo, kdo to platí?

Na sociálních sítích se občas objeví společná fotografie jezdců a to nikoliv na okruhu ale v menším soukromém letadle. V něm cestují třeba Massa, Ricciardo, Rosberg, Gutiérrez, Hülkenberg ale také di Resta, Coulthard nebo Vergne.

Gutiérreze se na videochatu na Facebooku zeptali, kdo let platí a jak to celé probíhá. „Je to jednoduché,“ řekl Mexičan. „Na WhatsAppu máme skupinu a tam se dohodne, když máme společný cíl nebo místo odjezdu.“

„Mnozí žijí tady v Monaku a my to organizujeme. V podstatě se jedná o pronajaté letadlo. Cena je rozdělena mezi lidi, kteří letěli. Je to efektivní a zábavný způsob cestování.“

Going racing for the weekend! #HelloSochi #RussianGP #EG21 #F1

Fotka zveřejněná uživatelem Esteban "Guti" Gutierrez (@estebangtz),

Aqui estamos Baku viagem divertida com a galera !👍 here we are ! #Baku nice travel with this fun mates. 👍

Fotka zveřejněná uživatelem Felipe Massa (@massafelipe19),

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pirelli popírá, že by tři velké týmy získaly výhodu testováním pneumatik

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10