Jezdci si pochvalují zájem o svou anketu

V Monaku spustila Asociace jezdců Grand Prix (GPDA) svou anketu Global Fan Survey, ve které se ptá na názory fanoušků.
Jezdci si pochvalují zájem o svou anketu

„Počet účastníků je impozantní, jezdci jsou opravdu rádi, že fanoušci vyjadřují své názory,“ řekl pro Motorsport.com šéf GPDA Alex Wurz.

„Bylo to také skutečně globální, protože máme účastníky ze 191 zemí.“

„Takže jménem všech z F1, chceme poděkovat všem fanouškům z celého světa za účast v průzkumu. Pokud jste se ještě nezapojili, tak není pozdě,“ pokračuje Wurz.

Anketu naleznete zde: http://gpda.motorsport.com/ Je k dispozici i v češtině, i když díky strojovému překladu (lze změnit vlevo nahoře).

Analýza výsledků pak podle Wurze nějaký čas potrvá. „Až to bude hotové, GPDA bude interně diskutovat o výsledcích a budeme pečlivě zvažovat názory fanoušků a plánovat další kroky podle nich. Rozhodně nebudeme vykřikovat a žádat změny jen kvůli ní (anketě). To není záměrem a stylem GPDA. Rádi bychom zvážili finanční dopad jakéhokoliv doporučení, stejně jako sportovní důsledky.“

Foto: Getty Images / Mark Thompso

Další článek: Verstappen bere kanadskou penalizaci s nadhledem

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.